Joachim Gnilka teológus a Biblia és a Korán összehasonlítására vállalkozó könyvét sokan keresték a budapesti Szent István könyvhét helyszínén, a Ferenciek terén a Szent István Társulat sátránál.
A neves teológus művében azokat a motívumokat keresi, amelyek a két világvallást, a keresztény és a mohamedán hitet összekötik, de a különbözőségekre is kitér. Összeköti mindenekelőtt a két vallást, hogy mindkettő kinyilatkoztatott jellegű, azaz Isten végső felismerése mindkét hitvilág szerint azáltal válik lehetségessé, hogy megnyilatkozik és szól hozzánk. A másik nagyon fontos összekötő kapocs, hogy mindkét vallás egyistenhitű. Bár a mohamedánok egyik legszembetűnőbb félreértése velünk kapcsolatban, hogy a Szentháromságot, mi több a Szűzanya tiszteletét is politeista vonásként értelmezik, alapvetően fontos, hogy az Atya, a Fiú és a Szentlélek hitünk szerint egylényegű.
A legfontosabb, kevésbé közismert különbség, hogy a muzulmán vallás könyvvallás, amelyben Isten nem lép ki a maga transzcendenciájának köréből. A kereszténység lényeges eleme, hogy Jézus Krisztus, Isten fia a megváltás művéért emberré lett, és közöttünk élt. Ám mindennél fontosabbnak tartja a könyv a kölcsönös tiszteletet és a szeretetet, a kötés legszorosabb elemét.
Bensőséges élményt nyújt Erdő Péter bíboros Engesztelő keresztút Fatimába című könyve, amelyben különösen lenyűgöző, ahogy a nagy tudású teológus mintát ad arra, hogyan lehet mások számára is átélhetővé tenni a megvilágosodást, valamint a fatimai Magyar Kálvária történetét.
Dedikálás. A mai, utolsó előtti napon délután háromtól Puskely Mária, Gárdonyi Máté, Kozma László, Szabó Ferenc, négytől Bene Éva, Mácz István, öttől Csókay András és Kalász Márton dedikálja műveit.
Orbán Viktor: Régi és kínzó adósságát teljesítette Magyarország