Nagy Gábor író vette át a Tokaji Írótábor Egyesület kuratóriumának díját a tegnapi zárónapon. A hagyományos Hordó díjat Gálfalvi György író, Vasy Géza irodalomtörténész, Májer János, Tokaj polgármestere és Csáky Imre, a megyei közgyűlés tagja kapta. A Tokaji és a Partiumi Írótábor együttműködési szerződést kötött. A Millenniumi irodalmi emlékparkban felavatták Dsida Jenő és Kodály Zoltán emléktábláját, Csirpák Viktória és Veres Gyula Alpár szobrászművészek alkotását.
Az összegző záróvitán a Tokaji Írótábor Egyesület kuratóriumának elnökei nyilvánították ki véleményüket a három nap történéseiről. Pomogáts Béla irodalomtörténész csalódását fejezte ki, mert úgy érezte, hogy mind az előadások, mind a viták hangnemét a korunkra nagyon is jellemző túlpolitizáltság hatotta át. Szokatlan módon közvetlenül gyakorolt viszonkritikát, reagálván a sajtóbeli megnyilvánulásokra: mind lapunk, mind a Népszabadság elemzéseit egyoldalúnak ítélte.
A közéletiséggel kapcsolatos aggályaival egyedül maradt. Vasy Géza irodalomtörténész pontosan az ellenkezőjét érezte, mint kollégája. Természetesnek tartotta, hogy a legragyogóbb előadások (többek között Jókai Anna nemzetért aggódó ihletett gondolatai vagy Mezey Katalinnak a tokaji régió kulturális turizmusának fellendítésével kapcsolatos ötletei) vállalták azt a nemzeti sorskérdések iránti elkötelezettséget, amely szervesen fakad Tokaj 35 esztendős hagyományaiból. Székelyhidi Ágoston irodalomtörténész fölöslegesnek tartja azt, hogy egy szellemi műhely, egy vitafórum szellemiségét, hangulatát, a viták tartalmi és formai minőségét bárki is előre meg akarja határozni. Azt sem tartja szerencsésnek, hogyha azt is egyértelműen el akarjuk dönteni: optimisták legyünk-e vagy pesszimisták. Amikor tőle az 1956-os forradalom és szabadságharc leverése után a vallató tisztje megkérdezte: na, ön most optimista vagy pesszimista, Székelyhidi először optimistának, majd önmagát is helyesbítve, a cselekvő pesszimizmus konok képviselőjének mondta magát. A zárszó nem könnyű feladata a kuratórium jelenlegi elnökére, Serfőző Simon József Attila-díjas költőre maradt. Egyértelműen kimondta: a tokaji tábor jövőjének záloga a hagyományok megőrzésének és a megújulás akarásának szintéziséből áll össze. Az irodalom felfrissülésének záloga a fiatalság, tekintettel a legifjabbakra, a 2008-as 36. Tokaji Írótábor a fiatal írók súlyos pályakezdési gondjaival kíván majd foglalkozni.
A betegek szeme láttára kellett újraéleszteni egy nőt a kecskeméti rendelőintézetben