Elsőként a különlegesen szép fekvésű, északi parti település múltjával és jelenével ismerkedtek meg a tegnap megnyitott rendezvény résztvevői.
Ma Kiszely István antropológusprofesszor tart előadást a magyarság eredetéről és múltjáról, holnap a Böjte Csaba atya által celebrált szentmise és a Szent Korona-fogadalomtétel után a Trianont megélt Takáts Gyula Kossuth-díjas költő és Eva Maria Barki nemzetközi jogász beszél a magyarság történelmi tragédiájáról.
Pénteken a község Szent Mihály dombján elsőként Györök díszpolgára, Raksányi Gellért, majd Jókai Anna, a „munkástanácsos” Rácz Sándor, Wittner Mária és Vanek Béla idézi fel 1956-os emlékeit.
Szombaton egyebek között Kárpát-medencei gyermekmentő akciókról folyik majd beszélgetés, a nap zárásaként pedig táncesten erősítik barátságukat az itthon maradottak és a hazalátogatók. Vasárnap a Kereszturi Erika operaénekes közreműködésével tartott ünnepi mise után köszönnek el egymástól és a magyar–magyar találkozót hagyománnyá nemesítő tóparti településtől Györök vendégei.
Karácsonyék követik Brüsszelt: nekik az is jó, ha migránsok költöznek a bérlakásokba