Magyarságról Györökön

A helyi honismereti kör és Balatongyörök faluközössége látja vendégül egy héten át azokat a tudósokat, művészeket, politikusokat és egyházi személyiségeket, akik az 1956 körüli években hagyták el az országot, vagy akik „kalandvágyból itthon maradtak”. Azokat, akik megélték a nehéz éveket, s akik most arról is beszélnek, ami a történelemkönyvekből kimaradt, hogy a fiatalság is leckét kapjon magyarságból.

2007. 08. 21. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elsőként a különlegesen szép fekvésű, északi parti település múltjával és jelenével ismerkedtek meg a tegnap megnyitott rendezvény résztvevői.
Ma Kiszely István antropológusprofesszor tart előadást a magyarság eredetéről és múltjáról, holnap a Böjte Csaba atya által celebrált szentmise és a Szent Korona-fogadalomtétel után a Trianont megélt Takáts Gyula Kossuth-díjas költő és Eva Maria Barki nemzetközi jogász beszél a magyarság történelmi tragédiájáról.
Pénteken a község Szent Mihály dombján elsőként Györök díszpolgára, Raksányi Gellért, majd Jókai Anna, a „munkástanácsos” Rácz Sándor, Wittner Mária és Vanek Béla idézi fel 1956-os emlékeit.
Szombaton egyebek között Kárpát-medencei gyermekmentő akciókról folyik majd beszélgetés, a nap zárásaként pedig táncesten erősítik barátságukat az itthon maradottak és a hazalátogatók. Vasárnap a Kereszturi Erika operaénekes közreműködésével tartott ünnepi mise után köszönnek el egymástól és a magyar–magyar találkozót hagyománnyá nemesítő tóparti településtől Györök vendégei.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.