Serfőző Simon, a Tokaji Írótábor Egyesület kuratóriumának elnöke és Májer János tokaji polgármester a parlament emlékérmét kapta meg a színvonalas és kiváló munkáért, amely lehetővé tette, hogy az ország jelenlegi súlyos gazdasági helyzete ellenére is megtarthatták a nemzeti elkötelezettségű írók hagyományossá vált nyári találkozóját. Az írótábor első két napjának fő témája volt a Magyar tájhazák, nemzeti kultúra, regionalitás, valamint a kulturális régiók támogatásának lehetőségei az európai uniós csatlakozással összefüggésben.
A másik fő téma a mai magyar színház szerepe volt. A konferencia központi helyszínén, a Tokaji Ferenc Gimnáziumban Páskándi Géza író-költő arcképével találjuk szembe magunkat. Az 1933-ban Szatmárhegyen született, 1995-ben Budapesten elhunyt, kiemelkedő alkotót az emlékkiállítás megnyitóján Bertha Zoltán debreceni irodalomtörténész méltatta. Kifejtette: Páskándi az erdélyi, az összmagyar és a világirodalom régi hagyományaiból, valamint új vívmányaiból teremtett egyedülálló szintézist. Életművében szinkronban volt Európa kultúrája és magyar nemzeti jelenlétünk méltósága. Ennek ellenére ma sokan igyekeznek agyonhallgatni őt. Nemhiába ostorozta a magyar színházművészetről szóló előadásában Szakolczay Lajos irodalomtörténész azt, a szakmában elharapózó szemléletet, amely részben rátartiságból, részben tájékozatlanságból lebecsüli vagy agyonhallgatja a határon túli színházakat. A hazai színpadokról – tisztelet a kivételeknek – egyre inkább kiszorulnak a nemzeti sorskérdéseket taglaló drámák. Sokan legnagyobb művészeinket, például Sinkovits Imrét patetikus öblögetőként emlegetik, s kis dadogókat kap fel a hírnév. Kötő József kolozsvári irodalomtörténész, az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület elnöke egy másik nagy erdélyi modern klasszikus, Sütő András gondolataira emlékezett. A világ nem arra kíváncsi, hogy mit veszünk el Európa kultúrájából, hanem arra, hogy mit tudunk hozzátenni ahhoz.
A mai, utolsó napon reggel kilenckor avatja föl Serfőző Simon Dsida Jenő és Kodály Zoltán emléktábláját – Csirpák Viktória és Veres Gyula Alpár alkotását – Csíkos Sándor színművész közreműködésével a Millenniumi irodalmi emlékparkban. A hagyományos záróprogram sem marad el: a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola aulájában fél tizenkettőkor Vasy Géza irodalomtörténésztől valaki átveszi a Tokaji Írótábor Egyesület Kuratóriumának irodalmi díjait.
Tömegbaleset történt az M1-esen, öt jármű ütközött