Magyarország legrégibb, 1976 óta minden évben máshol megrendezett kulturális és könnyűzenei találkozója, az Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozója (EFOTT) idén Velencére látogat el július 3. és 8. között.
A zene mellett a szervezők mindig nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy megismertessék Magyarországot a fiatalokkal, és természetesen a sport is kiemelt figyelmet kapott. Idén kivételes kezdeményezés a Tekerj az EFOTT-ra! program, amivel arra buzdítják a fesztiválozókat, hogy két keréken érkezzenek a tópartra. Emellett támogatják, hogy a fesztivál ideje alatt is egyre többen üljenek bringára, és azzal közlekedjenek. Akik ezt a megoldást választják, azok külön, őrzött tárolókban hagyhatják majd kerékpárjukat. Aki lent kapna kedvet a bicajozáshoz, az pedig akár kölcsönözhet is. Sőt, ha ez még mindig nem lenne elég, lesz, akit egy személyre szabott Csepel bringával ajándékoz majd meg a fesztivál.
Az elmúlt két évben a látogatók számát illetően rekordot döntő EFOTT idén is olyan fellépőket sorakoztat fel, akikre nem lehet nemet mondani. A zenekarok, most először, már két nagyszínpadon szórakoztatják a kikapcsolódni vágyó közönséget. Jelen lesz a Tankcsapda, a Quimby, a Kiscsillag, a Hősök, Ganxsta Zolee és a Kartel, Péterfy Bori, az alternatív zene kedvelőinek örömére a Carbonfools, a Neo, valamint a Compact Disco. A nyitónapra pedig a Csík zenekar maratoni koncerttel készül. Akihez esetleg a DJ-k zenei világa állna közel, az sem érezhet majd hiányt, hisz a hazai lemezlovas Julia Carpenter ígérete szerint hatalmas produkcióval érkezik az EFOTT színpadára. A Live elnevezésű show garantáltan nagy élmény lesz.
A külföldi fellépőkről sem feledkezhetünk meg: jön Roni Size, akit a drum\'n\'bass atyjaként tartanak számon, John Dahlbäck is tiszteletét teszi, aki világhírű Európa- és Amerika-szerte az óriási bulijairól. A retro jegyében Dr. Alban, valamint a Brooklyn Bounce hozza majd a kilencvenes évek diszkóhangulatát. A DubFX és a Freestylers pedig a dubstep rajongóinak kedvez majd.
EFOTT – a visszaszámlálás elindult
Vizsgaidőszak, záróvizsgák, szigorlatok, lassan lezárul a második félév is, ami egyet jelent azzal, hogy megkezdődhet a nyár, és vele együtt a fesztiválszezon. Ennek egyik legfontosabb jele az EFOTT.
2012. 06. 21. 10:13
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!