A Hvg.hu beszámolója szerint Vári György, az ÉS és a Magyar Narancs kritikusa a vitában közölte: zajlik a kulturális intézmények feltöltése megbízható káderekkel. Úgy véli: erről szól L. Simon László kultúráért felelős államtitkár javaslata is, hogy a kiemelt kulturális intézmények esetében pályáztatás helyett, bizonyos esetekben kinevezésre kerüljön sor. Kerényi Imre méltatta L. Simon László javaslatát, és Kulka Jánoshoz fordulva, a Nemzeti-pályázat kapcsán úgy fogalmazott: „valamennyien tudjuk, hogy az egész pályáztatás egy fölösleges színházi cirkusz (...)”.
Kerényi Imre álláspontja szerint kétfajta kultúra létezik, és a nemzeti kultúra megerősödőben van, hozzátéve: 1949 óta a kulturális élet balliberális felségterület, ezért is tartja méltatlannak, hogy Fekete Györgyöt annyian bántják.
„Nekünk fontos a nemzeti értékrend. Vannak művészek, akiknek ez az értékrend fontos, és vannak, akiknek ez kevésbé fontos” – jelentette ki a miniszteri megbízott, akit a műsorvezető arról is kérdezett, igaz-e a szóbeszéd, hogy Eszenyi Enikő mandátumának lejártával a Vígszínházra aspirál. Kerényi leszögezte: nem ő lesz a teátrum direktora, ő már túl van a színházon. Mindehhez hozzátette: "Ide a bökőt, hogy Alföldi Róbert kap egy színházat!"
Jordán egyetért L. Simonnal
Ahány ember, annyiféle Nemzeti Színház-koncepció létezik, ezek között nagyon nehéz megtalálni a helyeset, hiszen senki nem tud olyan meghatározást mondani, amit mindenki elfogad – nyilatkozta korábban a Magyar Nemzetnek Jordán Tamás, a Nemzeti Színház egykori vezetője. Azzal kapcsolatban, hogy Vidnyánszky Attila lett a Nemzeti igazgatója, úgy fogalmazott: az idő dönti el, hogy mennyire lesz életképes, a magyar társadalom szövetébe illeszkedő az ő Nemzeti Színháza. Beszélt arról is, hogy egyetért L. Simon László kulturális államtitkár felvetésével, miszerint olyan fajsúlyos intézmények esetében, mint a Nemzeti Színház, nem kell pályáztatás.

Újra féláron fagyizhat az ország!