Visszaadják Oskar Kokoschka festményét

Visszaadja Alfred Flechtheim zsidó galériatulajdonos örököseinek Oskar Kokoschka osztrák festő sokáig vita tárgyát képező festményét a kölni Ludwig Múzeum.

TK
2013. 04. 14. 19:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A múzeum a nácik által a második világháború alatt elrabolt műalkotások ügyének rendezésére létrehozott tanácsadó bizottság javaslatára adja vissza a képet. A híres Portrait Tilla Durieux című alkotás jelenleg a Ludwig Múzeumban található.

Philipp Kaiser, az intézmény igazgatója elmondta, hogy igyekeznek minél előbb kapcsolatba lépni az örökösökkel. Tárgyalni akarnak arról a lehetőségről, hogy a kép továbbra is a gyűjteményben maradhasson, ahol 1946 óta őrzik.

A legendás műkereskedő, Alfred Flechtheim örökösei a világ több országában is küzdenek azért, hogy a korábban a család tulajdonában álló műveket visszakaphassák.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.