Az Ethan Hawke főszereplésével forgatott kis költségvetésű – hárommillió dollárból készült – Universal-produkciót James DeMonaco írta és rendezte. A film 2022-ben játszódik az Egyesült Államokban, az utópisztikus államban már nincs bűnözés, de évente egyetlen napra elszabadul a pokol.
A kasszasikerlista második helyét a Halálos iramban 6. című Vin Diesel-akciómozi foglalta el 19,8 milliós (4,5 milliárd forint) bevétellel. Az utcai autóversenyzős filmsorozat hatodik epizódjának észak-amerikai jegyeladása meghaladta a 200 millió dollárt, a nemzetközi piacon pedig további 381,7 millió dollár keresett. A harmadik helyre a Szemfényvesztők című bűvészfilm futott be 19,5 millió dollárral (4,4 milliárd forint).
Paul Dergarabedian szerint a hétvége a moziforgalmat tekintve elég csöndes volt az előző év hasonló időszakához képest, ám az elemző a következő hétvégén kiugró eredményt vár, mivel akkor debütál Zac Snyder rendezésében Az acélember című akciófilm, amely akár százmillió dollárral is kezdheti mozis pályafutását.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!