Nagy Adrien a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem textiltervező és designmenedzser szakán végzett. Ösztöndíjasként tanult a London College of Fashionben, majd divattervezőként dolgozott mások mellett a Gombold újra! Közép-Európa pályázat fődíjasánál, a NUBU-nál, aztán jött Milánó, ahol Angelo Cavalieri mellett asszisztensként tervezett.
Ezt követően rövid időre újra visszatért Budapestre, de kalandvágya nem hagyta nyugodni, egyfolytában kutatta az újabb külföldi lehetőségeket. Elküldte önéletrajzát Párizsba, Londonba, meg persze New Yorkba is. Fél év múlva váratlan lehetőséggel találta szemben magát: MJ interjú tárgymegjelöléssel levelet kapott. Az élet úgy hozta, hogy New York egyik legjelentősebb divatházában, a Marc Jacobs Collectionnél próbálhatja ki magát. Ottani ismerősei persze nem kecsegtették sok jóval; úgy látták, a magyar diplomával vajmi kevés remény van Marc Jacobshoz bekerülni, hisz a jobbnál jobb, külföldi egyetemeken végzett hallgatók sem tudnak bejutni a highfashion céghez.
Ő mégis adott egy esélyt magának, és elrepült New Yorkba. Megdöbbenésére sikerült az interjú, végül két kollekció elkészülésében vehetett részt. – Életem meghatározó élménye az az időszak, amit ennél a divatháznál eltölthettem. Rengeteg tapasztalatot gyűjtöttem az alapanyagokról, kellékekről, a minőségi kivitelezésről. Nem volt tabukérdés a céggel kapcsolatban, bármit kérdezhettem. A munkámmal kapcsolatban számos pozitív visszajelzést kaptam. Nyilvánvaló lett számomra, hogy a magyar tervezők szakmailag nagyon felkészültek – mondja Adrien, aki jelenleg doktori tanulmányai mellett ősztől tanítani fog a Moholy-Nagy Iparművészeti Egyetemen, ahol külföldi tapasztalatait is szeretné megosztani diákjaival.
Hazatérve New Yorkból tisztában volt vele, hogy ilyen szakmai múlttal a háta mögött hasonló szintű munkát szeretett volna folytatni. – Úgy vélem ez itthon egy módon lehetséges: ha az ember elindítja a saját vállalkozását. Kis idő kellett, míg megfogalmazódott bennem, milyen úton is kéne haladnom – fogalmaz a tervező.
Régóta érdekli a custom jewelry világa, az olyan egyedi ékszereké, amelyek az haute couture kollekcióknak is régóta kedvelt kiegészítői. Ősszel debütált saját prémium ékszermárkája, a Rienne Fashion Jewelry: olyan, minőségi divatékszerek, amelyek átmenetet teremtenek a nemesfém ékszerek és a tömeg bizsuk között.
Alapanyagait cseh kristályok, üveggyöngyök, hernyóselyem és bőr adja. Az első kollekcióra a természeti népek ékszereinek a formavilága volt hatással, a tavaszi kollekciót a nagyszülők a kertjében álló cseresznyefák virágai inspirálták. A Rienne Fashion Jewelry termékeit kizárólag a Váci utcai Fidji Style üzletben lehet megtalálni, így ékszerei Versace, Dior, Atelier Siviglia és Le Silla kreációi mellett kaptak helyet. Jelenleg néhány darab készül az belőlük, de távlati célja a kisebb volumenű szériagyártás.
Adrien az oldhands tervezők között indult a Gombold újra! Közép-Európa pályázaton, amelyről különdíjasként távozhatott: a budapesti Brody House egyéves nemzetközi klubtagságot és pop-upstore eseményt ajánlott fel a tervezőnek. A Zavora (székely kifejezés, jelentése: kavics) elnevezésű ékszerkollekciójában a népi viseletek egy kiegészítőjét, a párta formavilágát értelmezte újra.
– A pártáról általánosságban keveset tudunk, pedig mind formai, mint pedig technikai szempontból nagyon izgalmas része a magyar viselettörténetnek. Nemcsak a felületeket díszítették gyöngyökből kihímzett motívumokkal, de háromdimenziós egységeket is készítettek. Ezt a fajta összetettséget szerettem volna megvalósítani az ékszereimen – mondja a tervező, aki legújabb, őszi kollekciójában ezeknek a nyakékeknek egy a hétköznapokban hordhatóbb változatát készíti el.
A Gombold újra!-pályázat épp megfelelő alkalom volt arra, hogy a szakmát és a divatra fogékony közönséget megismertessék a friss márkával.