– Abban, hogy kiket sikerül a Fővárosi Nagycirkuszba leszerződtetni, sokat számít a pénz, de sokat számít a rutin, az ismeretség is – nyilatkozta a Magyar Nemzetnek adott interjújában Richter József, a cirkusz igazgatója. A Magyar Nemzeti Cirkusz élén az elmúlt 18 évben is a világ legjobb produkcióiból szerződtetett számokat, és szerinte cirkuszi körökben számít a respekt is, amit a Richter család vívott ki magának. – Ami a büdzsét illeti, nem szeretnék panaszkodni. Amikor idekerültem, egyből majdnem a felére csökkentették az állami támogatást, és úgy is megoldottuk a programot. Szerencsére a bevétel a műsort fedezi, de a kihívás körülbelül akkora, mintha a Fradiba Cristiano Ronaldót akarnánk elhozni. De mi elhozzuk – mondta az igazgató. – Moszkvában most 60-70 euró egy jegy, nálunk a legdrágább is körülbelül 13-14 eurónak felel meg, még a kicsit drágább fesztiváljegyek sem közelítik meg az európai átlagot, igaz, azt a hazai fizetések sem – tette hozzá.
A Liget Budapest projektről szólva úgy fogalmazott: „Elképzelhető, hogy a cirkusz átkerül a korábbi Vidámpark hátsó szegmensébe. A korábbi terveket felülbíráltuk, mert több szempontból nem feleltek meg az alapvető követelményeknek.”
(Fotó: Béres Attila/Magyar Nemzet)
A Richter Józseffel készült interjút teljes egészében a január 13-i, hétfői nyomtatott Magyar Nemzet 10. oldalán olvashatják.