Így csúsztatnak a Várbazárról

Keserű kampányfogás? Az ellenzéki médiumok a saját olvasóikat is félrevezetik. Most épp a Várbazár volt soron.

Tölgyesi Gábor
2014. 04. 08. 10:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Több mint ötvenezer látogató a Várbazárban címmel hétfő délután egy óra után adtuk közzé a hírt: „a Várkert Bazár Ybl Miklós által tervezett részeibe április 3. és 6. között összesen 51 554-en léptek be, A déli palotákban látható három kiállítást a három nap alatt összesen 12 134-en nézték meg.”

„A Várkert Bazár második ütemének – a multifunkcionális rendezvényközpont, a 300 férőhelyes mélygarázs és a reneszánsz kert – építése április 7-től folytatódik. A déli palotákban lévő kiállítások azonban hétfő kivételével továbbra is mindennap 10 és 18 óra között ingyenesen látogathatók” – áll a kormánybiztosi közleményben.

E hírt, illetve annak kiegészítését a távirati iroda hétfő délután kettő előtt, valamint délután öt után tette közzé – a médiumok tisztában lehettek a tényekkel abban az esetben is, ha nem az MNO-ról tájékozódnak.

Ehhez képest, ami a többségében ellenzéki szimpátiájú online médiumokban megjelent hétfőn, sok mindenre engedhet következtetni: 1. Szimplán felületesek. 2. Memóriájuk három napnál régebbi eseményekre, elhangzottakra nem terjed ki. 3. Ami a polgári kormányhoz köthető eredmény, már csak hivatalból áztatják, s minden módon meg kell torolni a választók többségének döntését. 4. Ezek a szerkesztőségek a saját olvasóikat sem becsülik.

„Bezárt a bazár − Négy napig volt nyitva a Várkert Bazár” – e címmel nyitotta a sort a Portfólió hétfő délután fél 2 előtt. Majd megírta azt, amit a Várkert Bazár április 3-i, csütörtöki megnyitóján Orbán Viktor miniszterelnök is elmondott: a Várkert Bazár megújulása tovább folytatódik, és a tervek szerint augusztus végére befejeződik az átépítés második üteme.

A Portfólió − más médiumok által sokat variált – következő állítása a fentiek ismeretében nem fedi a valóságot: „Az azonban, hogy a Várkert Bazár négy nap nyitva tartás után bezár a további építkezések miatt, sehol nem került meghirdetésre a megnyitó kapcsán, csak a helyszínen, többek között az idegenvezetés során, lehetett értesülni róla.”

Fél három, 444: „Teljesen váratlan fordulat: 4 nap után bezárt a kampányban átadott Várkert Bazár”. A HVG háromnegyed 3-kor riadóztatott: „Bezárt a Várkert Bazár”. Szinte az Indexszel egy időben, amely azt írta: „Már be is zárt a Várkert Bazár”. Az Origo 3-kor: „A választások előtt átadták, ma bezárták”. Míg a Népszabadság online kiadása négy előtt így kongatta a vészharangot: „Nem gondoljuk, látjuk: zárva a Várkert Bazár”.

E témában az újságírói szakmaiság  „csúcsa” a NOL cikkének következő három „kreatív” mondata: „A megnyitáskor bennfentes szakértők suttogó információiból (sic!) hallani lehetett, hogy csak ideiglenesen nyitották meg a helyet. Munkatársunk rá is kérdezett, és azt a választ kapta L. Simon László kormánybiztostól: Nem gondolja, hogy azért nyitottuk meg, hogy rögtön bezárjuk?! Akkor egyértelműnek tűnt a válasza, mára már bizonytalanabbak vagyunk.”

A Népszava negyed 6-kor az MTI-ben megjelent közleményt címkézte fel kreatívan: „Ki se nyitott, máris bezárt a Várkert Bazár.” Míg a 168 óra a Portfólió cikkét tükrözte este 6 után. (E lapok olykor a „jobboldali médiafölényről” is cikkeznek...)

Ezek után (ismételten) a tények: 1. A Várkert Bazár felújításának első üteme lett kész, ennek avatója volt április 3-án. 2. A felújítás második üteme augusztus végéig fejeződik be. 3. A déli palotában megnyílt kiállítások zavartalanul látogathatók. 4. A múzeumok nagy többsége hétfőnként zárva tart. Az egész világon ez így van.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.