– A magyar formatervezés nemzetközi összevetésben is jól áll, amire szükség is van, hiszen a következő évek nagy feladata a magyar gazdaság versenyképességének javítása. Ennek egyik kulcsa az innováció, ezért fontos az alkotóknak olyan hátteret nyújtani, amelyben kreativitásukat kibonthatják. Az ország jó irányba halad, hiszen gazdasági teljesítménye növekszik; különösen az innovatív ágazatok teljesítenek jól. A 20140–2020-as EU-ciklus pályázati kereteiből csaknem 700 milliárd forint áll majd rendelkezésre az innovatív jellegű kutatási, fejlesztési tevékenységekre – fogalmazott a díjátadót megelőző beszédében Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter.
Az általa meghirdetett pályázaton termék kategóriában Bereczki Dávid „Primus Dinghy” tanuló szintű vitorlás kishajóját és Tomcsányi Dóri 2014–2015-ös őszi-téli ruhakollekcióját díjazták. Az S’39 Hybrid Design Manufacture hullámtörő rendszere, amely egy fontos ökológiai problémára nyújthat megoldást, terv kategóriában nyert.
Vizuális kommunikáció kategóriában idén Katyi Ádám, a nyomtatott és digitális felületekre is kiválóan illeszkedő Westeinde Caption betűtípusa kapta az elismerést. Ulrich Sára Italo Calvino Ha egy téli éjszakán egy utazó regényének kísérleti tipográfiai feldolgozásával, Nagy Dániel pedig a Lamantin Jazz Fesztivál arculatával érdemelte ki a díjat diák kategóriában.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma különdíját Vasques Carlos Alberto, a zuhanyozás közben elfolyó víz újrahasznosítását megoldó koncepciójáért, Nagy Diána, egy japán–magyar képes szótárért, Gyulai Natália pedig egyedi felületképző technikával készült műszőrme kollekciójáért vehette át.
A pályamunkákat bemutató kiállítás november 2-áig látható az Iparművészeti Múzeumban, ahol az idén 35 éves Magyar Formatervezési korabeli díjazott tárgyaiból összeálló minitárlat is helyet kapott. A Hipavilon Szellemi Tulajdon Ügynökség különdíját a Fireplace Kft. Róma kandallókályhája, míg a Magyar Formatervezési Tanács különdíját Erdélyi Tamás HBH kocka nevű sporteszköze nyerte el.
Design Management Díjban idén a szerszámgyártással, műanyag-fröccsöntéssel és fémmegmunkálással foglalkozó GIA Form Kft. részesült, melynek termelési folyamatba integrált dizájnfókuszú szemléletváltása az indoklás szerint jó példa arra, hogy gazdasági előnyt lehet szerezni a kreativitásból, az innovációból és a konzekvens dizájngondolkodásból. A GIA Form Kft. gyártja például a Co&Co Designcommunication által tervezett,és Red Dot, azaz „piros pont” díjat nyert sóinhalátort és a Nosiboo orrszívót.
Elismerő oklevelet kaptak a Pannonhalmi Bencés Apátság Apátsági Termékei, az Ivanka Factory Zrt., a Petőfi Irodalmi Múzeum, Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Tudatos Vásárlók Egyesülete és a Sziget Kulturális Menedzser Iroda Kft.