Így van ezzel Szinetár a Nemzeti Színházzal is, a Burgtheater vendégszereplése kapcsán, de szerinte, ha Magyarországon egy olyan politikai képződmény, mint a Jobbik ilyen rohamosan tör előre, akkor bizony van értelme a demokrácia féltésének. A rendező hozzátette: nem biztos, hogy ennek egy előadás végén, a tapsrendben kell hangot adni.
„Gondolom, hogy annak idején, amikor az ugyancsak szélsőjobboldali Szabadságpárt kormányra került Ausztriában, akkor is elmondták a Burgtheater művészei az aggályaikat a színpadon” – fogalmazott. Hozzátette: a váltott wienerisch és angol szöveg felolvasását nehezen lehetett érteni, az egész akció szakmailag ügyetlen volt. „A képernyőn megjelenő aradi tizenhárom névsora pedig – akár válasz volt a Nemzeti Színház részéről, akár nem – szintén ügyetlen, értelmetlen és zavaró volt” – mondta. „Kár volt az akcióval elrontani egy jó és sikeres előadás hangulatát” – tette hozzá Szinetár Miklós.
Korábban már megírtuk, hogy bécsi Burgtheater Sirály-előadása után a társulat egyik tagja a Nemzeti Színházban, a Madách Nemzetközi Színházi Találkozón (MITEM) játszott vasárnapi vendégjáték végén a magyar demokráciát féltő politikai nyilatkozatot olvasott fel.
Az esetre Vidnyánszky Attila nyílt levéllel reagált, és ezt tette Blaskó Péter, a Nemzeti Színház színművésze is.