A Liliomot vitték színre Latinovits iskolájában

A Ciszterci Szent Imre Gimnáziumban nagy hagyománya van a színjátszásnak. Latinovitsot is itt fedezték fel.

2015. 05. 28. 6:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Molnár Ferenc színművét állította színpadra idén a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Latinovits Zoltán Diákszínpada. A Liliomot ma este adják elő utoljára a gimnázium színpadán, ezután szeptemberben tűzik műsorra legközelebb. A diákszínpad minden évben egy, többnyire klasszikus vagy mára klasszikusnak számító darabot állít színpadra. Tavaly – nagyjából a Nemzeti Színházban rendezett bemutatóval egy időben – náluk is Tamási Áron Vitéz lélek című darabját láthatta a közönség. Az idei előadást a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.

A Budai Ciszterci Szent Imre Gimnáziumban nagy hagyománya van a diákszínjátszásnak. Az államosítás után József Attila Gimnáziumként működő iskola mára visszakerült a ciszterci rendhez, de folytonosnak tekintik a hagyományt: már csak azért is, mert ma is a Bonis Bona Életműdíjjal kitüntetett pedagógus, Lukácsi Huba állítja színpadra a darabokat, már huszonnyolc éve. A díj apropóján tavaly őt is bemutattuk egy cikkben, az iskola százéves jubileumára készült kötetről pedig itt írtunk.

Érdemes böngészni az iskola történetét, mert számos jelentős művész és tudós koptatta itt a padokat: az államosítás után József Attila Gimnáziumként szereplő Budai Ciszterci Szent Imre Gimnáziumba járt Latinovits Zoltán, akit Bajor Gizi fedezett fel egy iskolai műsor alkalmával. Itt érettségizett Maár Gyula és Várkonyi Zoltán is, az írók közül pedig például Vajda Miklós író-műfordító, Cseh Tamás és Czeizel Endre orvos-genetikus.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.