Június első hétvégéjétől bohócok, varázslók, marslakók, artisták, kézművesek, varázslók, kofák, táncosok, zenészek népesítik be a Hajógyári-szigetet minden szombaton és vasárnap: indul a Generali Gyerek Sziget, amely 40 helyszínnel, újra ingyenes programsorozattal vár kicsiket és nagyokat a júniusi hétvégéken. Az elsőn fellép majd – mások mellett – Gryllus Vilmos, Halász Judit, a Makám, lesz táncház és mesekoncert Benedek Elek nyomán, de azok sem fognak csalódni, akiket a zenebona, vigasság, szövés-fonás, bohóckodás vonz ki a szabadba.
Június 6-án kitárja kapuit a Poronty Cirkusz, benépesül a Bohóc Erdő, a Bohóclakás. Kukutyinban vidéki kalandokba keveredhetnek a lurkók. A Gyerek Paradicsomban többek között a Duna Múzeum munkatársai mutatják majd meg látványos installációk és interaktív játékok segítségével a víz számtalan arcát. Mindennapi, mégis különleges látvány és programok várják a gyerekeket és szüleiket a „kofatéren”, ahol illatos fűszerekkel, színes, ízes friss gyümölcsökkel és zöldségekkel lehet ismerkedni, piacosat és sokféle érdekes játékot játszani.
A Pöttyös Hajó is újra várja a kis kalózokat a teljesítendő tengerész feladatokkal, az Öttusa Kölyök Parkban, a Megamax Hősképzőben, a Sportos Újpest helyszínen pedig az ügyességüket, állóképességüket fejleszthetik a mozogni vágyó gyerekek. Kiköltözik majd a Csodák Palotája és a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum is.