Régi hiányt pótolt Sárváron három évvel ezelőtt Szalai Ferenc és karnagy felesége, Szalai Ferencné, amikor elhatározták, hogy éneklő közösséget hoznak létre. A Sárvári Oratórikus Kórus megalakulása azért is mérföldkő a fürdőjéről ismert nyugat-magyarországi kisváros történetében, mert hosszú ideje nem működött a településen vegyes kar.
A teljesen önerőből, saját elhatározásból létrejött énekkar igazi sikertörténet: azóta megjelent az első lemezük, és decemberben a kórus alapítóját és karnagyát, Szalai Ferencné Jutkát választotta a sárvári közönség az év emberévé egy nyilvános szavazáson. A díjat Kondora István polgármester és Máhr Tivadar alpolgármester adta át, a helyi televízió közvetítését rengetegen figyelemmel kísérték. A kórust tehát már nemcsak az énekkari tagok, de az egész város a magáénak érzi, és ez valóban nagy szónak számít a mai korban. Az énekkarhoz egyébként gyermekkar is tartozik.
Egész biztosan szerepet játszik ebben az is, hogy a kórus repertoárja nagyon széles skálán mozog, nem válogat korok és műfajok között, nem húz szigorú válaszfalakat. Korábbi koncertjeik műsorán megtaláljuk a Trapp család történetét bemutató legendás musical, Richard Rodgers A muzsika hangja című művének részleteit, Charpentier az 1600-as évek végén komponált Te Deum című ismert motettáját, Dvorák Új világ szimfóniájának kórusátiratát, Marty Haugen amerikai zeneszerző liturgikus műveit és egyházi témájú musicaljeit vagy az Oh Happy Day popslágert, Mozart-kórusművet, és még hosszan sorolhatnánk a legkülönfélébb dalokat.
Sikeres volt a mozislágereket bemutató hangversenyük is, ahol a Reszkessetek, betörők!-től kezdve a Mr. Bean-filmen és a Legyetek jók, ha tudtok című történeten át egészen a Különben dühbe jövünk Lalalala betétdaláig sorakoztatták fel a közismert és kedvelt számokat, de készítettek magyar művekből műsort Magyar szívvel címmel is. Legfontosabb ismérvük az érdekességre, izgalmasságra törekvés, a nem szokványos dalválasztás és a tematikus vezérfonal.
Legutóbbi projektjük Az élet kenyere című Haugen-musical, amelynek elkészítették a magyar nyelvű szövegkönyvét is, ezt Szalai Ferencné jegyzi. A musicalből előadást és lemezt is készítettek, a lemeznek pedig egyik legnagyobb erénye a lelkesedés, amely szakmai tudással párosul. A rengeteg kisebb-nagyobb szólószerep megformálásában, az együtt lélegző kórusrészekben, a zenészekkel alkotott összhangban amatőr kórusnál mindig átlagon felüli a munka, ennek azonban itt csak a gyümölcsét élvezi a hallgatóság.
A kórus legközelebbi hangversenye izgalmas világturnét ígér: nyolcvan perc alatt zenével repítik körbe a Föld körül a hallgatóságot február 12-én este hat órakor a sárvári Tinódi Sebestyén Gimnázium és Idegenforgalmi, Vendéglátói Szakképző Iskola tornacsarnokában. A képzeletbeli utazást a közönséggel Magyarország, Oroszország, Törökország, Izrael, India, Vietnam, Peru, Jamaica, USA, Hollandia, Franciaország, Afrika, Olaszország, Szerbia kórusművei és dalai segítségével, Dörnyei Roland zongoraművész, valamint a Sárvári Vonósok és a Kanona Band zenészeinek közreműködésével teszik meg, a hangversenyt ezúttal is Szalai Ferencné vezényli.
###HIRDETES2###