Mit is tárolnánk?
Az első kérdés, hogy mit és hogyan szeretnénk tárolni: mit akasztanánk fel, mit raknánk polcra és mit fiókba. Ha ezt tisztáztuk, jöhet az ajtók, fiókelőlapok kiválasztása az álomgardróbhoz.
Hová helyezzük?
Bármekkora a lakásunk, beépített bútorral tudjuk a legjobban kihasználni a rendelkezésre álló helyet, hiszen méretre gyártott darabokkal minden zugot bevonhatunk a tárolásba.
Az első kérdés, hogy mit és hogyan szeretnénk tárolni
Fotó: Pixabay
Belső tér felosztása
Miután felmértük a rendelkezésre álló helyet, fordítsuk figyelmünket a belső kialakításra. Az akasztórudat maximum 180 cm magasra tegyük, így még kényelmesen elérjük (ide estélyi ruhákat akaszthatunk), kabátoknál a 140 cm-es magasság ideális, dzsekiknél, zakóknál elég 100-110 cm. Blúzokhoz, ingekhez 80 cm-re erősítsük a rudat.
Fiókokat csak olyan magasságig érdemes alkalmazni, ahol még belelátunk, ha kihúzzuk (ez általában 100-110 cm). Ha a fiókos elem nincs egybeépítve a gardrób többi részével, a mélység lehet 40 cm, ennél kisebb mélységű fiókba azonban nagyon kevés dolog fér el.
A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!
Tippek, hogyan rendszerezzük a fürdőszobai dolgainkat
1. Alakítson ki extra tároló helyeket: használja ki a mosdókagyló alatti részt (ha eddig nem építette be); gondolkozzon függőlegesen, és szerezzen be mennyezetig érő fürdőszobai szekrényt vagy polcokat. A tároló dobozok, kosarak nemcsak mutatósak, de sok mindent elrejtenek.
2. A műanyagflakonok nemcsak helyet foglalnak, de megnehezítik a fürdő tisztán tartását is. Szekrénybe velük!
3. Kövesse figyelemmel a sminktermékek, tisztálkodó- és tisztítószerek szavatosságát. Ami lejárt, attól szabaduljon meg!