Májusban bejárta a világsajtót az a jelenet, amikor Brigitte Macron Vietnámban leszálláskor látványosan arcon vágta férjét, Emmanuel Macront – most pedig újabb kellemetlen pillanat kísérte a francia elnöki pár útját – írja a People.

Májusban bejárta a világsajtót az a jelenet, amikor Brigitte Macron Vietnámban leszálláskor látványosan arcon vágta férjét, Emmanuel Macront – most pedig újabb kellemetlen pillanat kísérte a francia elnöki pár útját – írja a People.
Emmanuel Macron és felesége, Brigitte július 8-án hivatalos állami látogatásra érkeztek az Egyesült Királyságba. A RAF Northolt katonai repülőtéren Vilmos herceg és Katalin hercegné várta őket.
Leszállás közben a 47 éves francia elnök előzékenyen nyújtotta a kezét, hogy kisegítse a lépcsőn feleségét, ám Brigitte végig a korlátba kapaszkodott, mintha visszautasítaná a gesztust.
Sokan ezt látványos elutasításnak értelmezték, mások viszont azzal magyarázták, hogy a 72 éves Brigitte egyszerűen csak óvatos volt a repülő lépcsőjén, vagy a fogadtatásra készült. Mindenesetre a pár mosolyogva köszöntötte a brit trónörököst és feleségét, Emmanuel pedig – a királyi protokollban ritka, de nem szabálytalan – kézcsókkal üdvözölte Katalint.
Ez a jelenet persze messze nem volt olyan feltűnő, mint a májusi eset, amikor Hanoiban Brigitte arcon csapta a férjét, ami aztán napokig téma volt a sajtóban.
Az Élysée-palota akkor gyorsan el is bagatellizálta a dolgot: egy tisztviselő szerint csupán arról volt szó, hogy az elnöki pár még egy utolsót nevetett az út elején.
A brit látogatás első napja ettől függetlenül jó hangulatban telt. Brigitte például nevetgélve beszélgetett Kamilla királynéval, amikor III. Károly és felesége hivatalosan is fogadták őket – ez az első francia állami látogatás az Egyesült Királyságban 17 év óta.
A két házaspár közösen pózolt a windsori kastély közelében, ahol Macronék a látogatás idején megszállnak. Később együtt nézték meg a kastély Zöld Szalonjában a francia kultúrához kapcsolódó műkincsekből összeállított kiállítást is.
A francia állami látogatás három napig, július 10-ig tart, és több hivatalos eseményt is tartogat – köztük egy nagyszabású királyi gálavacsorát. Az indulás előtt Macron az X-en angolul és franciául is jelezte: kiemelten fontos számára a brit–francia szövetség, amit a közös történelem és a kölcsönös bizalom erősít.
Az Egyesült Királyság stratégiai partnerünk, szövetségesünk és barátunk. Együtt nézünk szembe korunk legnagyobb kihívásaival: a biztonság, a védelem, a nukleáris energia, az űrkutatás, az innováció, a mesterséges intelligencia, a migráció és a kultúra terén. Ezeken a területeken konkrét, hatékony és tartós együttműködésre törekszünk
– fogalmazott a francia elnök.
Borítókép: Emmanuel Macron és Brigitte Macron az Egyesült Királyságban (Forrás: YouTube)
Arról szavaznak a képviselők, folytassa-e Ursula von der Leyen a brüsszeli bürokrácia élén.
A banda már több fesztiválról is ki lett tiltva.
Ukrajna helyett a gazdák érdekét védjék!
A Szögesdrótok K. Debreceni Mihály televíziós újságíró és Bereczky Tamás operatőr alkotása.
Arról szavaznak a képviselők, folytassa-e Ursula von der Leyen a brüsszeli bürokrácia élén.
A banda már több fesztiválról is ki lett tiltva.
Ukrajna helyett a gazdák érdekét védjék!
A Szögesdrótok K. Debreceni Mihály televíziós újságíró és Bereczky Tamás operatőr alkotása.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.