Amikor megláttam ezt a semmit

Egy juhászdinasztia, amely ma is küzd az igazáért. Interjú Bese Gergő atyával. Soros és az USA érdekei. Magazin-ajánló.

MN
2018. 03. 30. 5:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hősként ünnepli a világ azt a francia csend­őrtisztet, aki a múlt heti dél-franciaországi túszdrámában önként vállalta, hogy a tá­ma­dóval marad az utolsó túsz elengedé­séig. Míg sokan először a népszerű csend­őrfilmekre gondolnak a gendarmerie kapcsán, kevesen tudják, hogy a világ egyik legütőképesebb különleges alakulata is a francia csendőrség köreiből kerül ki.

Témák a Magazinból

Amikor megláttam ezt a semmit
„A szegény embernek meg tíz-húsz hektár jut” – Kitart a Hortobágy egyik utolsó juhászdinasztiája (17., 20. oldal)

Emberszagunknak kell lenni
Bese Gergő a lombikbébiprogramról, a gyerekekkel együtt megélt csendről és a húsvét üzenetéről (18–19. oldal)

Behatolás
Soros György lépései mindig az Egyesült Államok érdekeit tükrözik (21. oldal)

Wolfi a gyorsétteremben
Miért érdemes jó kapcsolatot ápolni a falkavezérrel? – Látogatás a gödöllői állatképzőknél (22–23. oldal)

Az ítélet: kegyelem (esszé)
A bárány, a tükör és a húsvét kezdete (23. oldal)

Hétszáz év szolgálat
A „vaskirály” különleges egységéből nemzeti elit alakulat, majd katonailag szervezett rendfenntartó egység (24–25. oldal)

A botcsinálta hajós és az óceán
„Ez a nyüves hajó darabokra hullik alattam” – Donald Crowhurst és a világ megkerülése (24–25. oldal)

Föld a szájban
A szerb állam ismét a délvidéki magyarok megalázására készül (25. oldal)

Száguldás, szerelem
Egy kis lóerő-történelem: hetven éve szállt be a Forma–1-be a Ferrari (26. oldal)

Kitől kellett az embert visszavásárolni?
A hitvallások a húsvét szavakkal tökéletesen meg nem fogalmazható misztériumáról (27. oldal)

Negyvennyolc óra
Majdnem második Szarajevó lett a határvillongásból alig több mint egy évvel a második világháború kitörése előtt (28. oldal)

Ízes családtörténet az egyházfőről
Kiváló gasztronómiai életrajz hívőknek és nem hívőknek (29. oldal)

A fröccsön túl is van létjogosultsága
Népszerű, de elterjedtsége nem vetekszik a palackos ásványvizekével, pedig a szikvíz nem csupán tiszta, anyagilag is megéri a vásárlása (32. oldal)

Wekerle Szabolcs húsvét üzenetéről és a mártírhalált halt francia csendőr alezredesről. Gazda Albert a sörforradalom jelen állásáról. Hegyi Zoltán, Lackfi János, Fecske Csaba és Weiner Sennyey Tibor tárcái.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.