Az MSZP elnökéről, Tóbiás Józsefről, annak feleségéről, Rába Tímeáról és lányukról írt trágár és méltatlan cikket nemrég a Habony Árpád tulajdonában is álló Modern Media Group által kiadott 888. A portál főszerkesztője az a G. Fodor Gábor, aki korábban az ELTE Politikatudományi Intézetében is dolgozott, ám a 2015/2016-os tanévre fizetés nélküli szabadságot vett ki. A cikk nemcsak bal- és jobboldali körökben, hanem a felsőoktatási intézményben is kiverte a biztosítékot. A Kettős mérce úgy tudja, nemcsak a fenti írás, hanem egy korábbi, „Migráns CSÖ888Skontent!!!” című írás is szúrta az ELTE szemét.
„Simán lehet, hogy a konzervatív újságírás elsőrendű feladata áltisis humorral kommentálni huszonöt éves fényképeket” – írta Gazda Albert a G-Középen.
A „portálon megjelent szexista, rasszista, mások személyiségi jogait, emberi méltóságát sértő tartalmak teljes mértékben összeegyeztethetetlenek az Egyetem által vallott értékekkel, az ilyen megnyilvánulásokat az Egyetem a leghatározottabban elítéli” – írta keddi közleményében az ELTE. A rövid írás szerint az egyetem küldetésnyilatkozatában és etikai kódexében szerepel, hogy az ezekben megfogalmazott értékeket az egyetemen kívüli nyilvánosságban folytatott tevékenység során tiszteletben kell tartani. Mivel ez nem történt meg,
„az Egyetem rektora etikai eljárás megindítását kezdeményezi.”
Az ügyben egyébként a Médiatanács is vizsgálódik, miután egy magánszemély bejelentést tett a 888 ellen – tudta meg a Magyar Nemzet a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságtól. Ezenfelül Tóbiás József megtette a szükséges jogi lépéseket.
Németh Szilárd, a Fidesz alelnöke egy tegnapi sajtótájékoztatón egyetértett Gulyás Gergely korábbi kijelentésével, miszerint jó ízlésű embernek nem lehet köze a portálhoz. Ugyanakkor azt is hozzátette, hogy voltak olyan baloldali és szélsőjobboldali portálok, amelyek a miniszterelnök családjáról írtak ugyanilyen „penetráns stílusban”. Azzal kapcsolatban, hogy a kormány hirdet az ominózus oldalon, a fideszes politikus úgy fogalmazott, hogy sem a kabinetnek, sem az Országgyűlésnek, sem pedig a Fidesznek nem feladata, hogy cenzúrázza ezeket az oldalakat. Erre szerinte ott van a Médiatanács vagy éppen a bíróság.
Rétvári Bence (KDNP) tegnap az ATV-ben azt mondta: „jóérzésű ember nem olvas szívesen ilyen cikket”. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára hozzáfűzte, nem olvasta végig az írást, csak beleolvasott. „Ha nem is hánytam el magam, az embernek nincs kedve ilyet olvasni” – fogalmazott.
Molnár Zsolt (MSZP) ugyanebben a műsorban arról beszélt: nem valószínű, hogy az írás megrendelésre született, viszont a kormánypártok felelőssége, hogy rengeteg állami pénzzel támogatták a hírportált.
Bayer Zsolt publicista tegnap a Magyar Hírlapban azt írta: „konzervatív újságíró soha, de soha nem áll le ellenfelei családtagjairól csámcsogni, [ ] nem ribancozza le ellenfelei feleségét. Aki ilyet tesz, az nem konzervatív újságíró, hanem csimasz.”
Bajomi-Lázár Péter médiakutató lapunk megkeresésére úgy nyilatkozott: a szóban forgó cikk is azt bizonyítja, hogy az efféle karaktergyilkossági kísérleteknek bumeránghatásuk lehet, és akár rokonszenvet is ébreszthetnek a megtámadott személy iránt. Arra a kérdésünkre, hogy növelheti-e a lejárató írás az említett portál olvasottságát, a szakértő azt felelte: az olvasottság egy dolog, azonban a hirdetők nemcsak ezt, hanem a hirdetéseket körülvevő tartalmakat is nézik, és ilyen botrányok hatására könnyen úgy dönthetnek, hogy inkább máshol helyezik el reklámjaikat.