A kunszentmiklósi Baksay Sándor Református Gimnázium és Általános Iskola vezetése tavaly ősszel a hagyományos öregdiák-találkozó keretében szerette volna megünnepelni az intézmény „újkori” történelmének két meghatározó eseményét. A járványhelyzet azonban keresztülhúzta a számításokat, így született meg a két tanulmány.
– A nyolc évfolyamos tagozat el-, vagyis újraindítása különösen nagy jelentőséggel bír az intézmény, illetve a település számára. Főleg, hogy az országban harmadikként, vidéken pedig először kezdődött ilyen típusú képzés Kunszentmiklóson – fogalmazott Szolnoki Attila, a Baksay Sándor Református Gimnázium és Általános Iskola igazgatója.
– A kerek évforduló eredményei büszkeséggel tölti el mindazokat, akik hozzájárultak ahhoz, hogy az új képzési forma beválthassa a hozzá fűzött reményeket. Összességében elmondható, hogy jó úton járunk. Diákjaink többsége kiváló képességű, szorgalmuk és tanuláshoz való hozzáállásuk példamutató – emelte ki Szolnoki Attila.
A református gimnázium és általános iskola igazgatója, Szolnoki Attila
Fotó: Gulyás Sándor/baon.hu
A gimnázium és az internátus 1992-ben került vissza a Kunszentmiklósi Református Egyházközség tulajdonába. Az internátusban lakó diákok száma a javuló közlekedési feltételek miatt annyira lecsökkent, hogy ezt az intézményrészt először fel kellett függeszteni, majd véglegesen bezárni. Ekkor fogalmazódott meg az általános iskolai képzés beindításának gondolata. Az első tíz év a szakmai alapozásról szólt, a második évtized a tanulási környezet tekintetében hozott nagy változást.
– Az új iskolaszárny építése 2016-ban kezdődött. A jelentős beruházás költségeinek egyharmadát a református egyházközség, kétharmadát pedig a magyar állam állta – tette hozzá az igazgató.
A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!
A vásárlást élettel tölti meg és élménnyé emeli fel ez a piac
A jót könnyű megszokni – tartja a mondás, amely most szombaton is beigazolódott számomra.
Csak tavaly októberben debütált a Dunai Kincses Kert, de szinte azonnal kiderült, hogy a rácalmási piactér kicsi a sok árulni és a még több vásárolni szándékozónak. Ezért a szervezők – Szilágyi Irén és Tiringer Ákos – egy nagyobb helyszínre, a Szalki-szigetre költöztették a termelői piac helyszínét.
A szombati vásárlátogatáskor már délután két óra körül is csak távolabb tudtunk parkolót találni, amikor kis családi kikapcsolódásként a szabadstrand melletti kemping területén megrendezett programra igyekeztünk, ahogyan a csípös hideg ellenére feltűnően sokan, mások is. Talán maguk az áruféleségeiket kínáló termelők voltak most kicsit kevesebben, a szervezők információja szerint csak mintegy negyvenen.