Felelősök kerestetnek

Mi lett volna, ha egy aranyat se nyerünk?

2016. 08. 12. 7:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ha nincs Hosszú Katinka és Kenderesi Tamás, akár bulvárhíradóval is jelentkezhetnénk, Verrasztó Dávid és Gyurta Dániel szereplése ugyanis kiverte a biztosítékot. Az úszószövetség szakmai alelnöke, Sós Csaba keményen kritizálta az úszók felkészülését:

– Teljesen egyértelmű, hogy a formaidőzítést alaposan elrontották. Ez alól Kapás Boglárka, Kenderesi Tamás és természetesen Hosszú Katinka a kivétel.

Széles Sándor lendületből beleszállt kollégáiba, miután tanítványa, Gyurta Dániel még a középfutamba sem jutott be. A Gyurta-team riói válasza sem sokat késett, erről bővebben a tegnapi számunkban olvashattak.

Ha ez nem lenne elég, csütörtökön kiderült, hogy mindkét magyar gyorsváltót kizárták a további küzdelmekből. A döntés már csak azért is kellemetlen, mert a kettő közül egyik sem jutott a döntőbe. A magyar úszóválogatott vezetése előbb elhallgatta, aztán megmagyarázta a szomorú döntést. Gyárfás Tamás úszóelnök vezetésével a magyar csapat óvást nyújtott be, de ez nem több, mint formaság.

Hargitay András szövetségi kapitány határozottan elutasítja Sós Csaba szakmai kritikáját. – Nem tartom életszerűnek, hogy a formába hozás miatt kritizálják az úszókat. Cseh László egyszerűen összeroppant a 200 pillangó döntőjében. Bernek Péter elrontotta a gyorsúszószámát, de a váltóban jól teljesített. És akkor mit mondjunk Kenderesi Tamásról, Kapás Boglárkáról vagy Hosszú Katinkáról? Nekik elég jól sikerült a formába hozás – Hargitay hozzátette, eredetileg is úgy volt, hogy Verrasztó Dávid a 400 vegyes után felül a haza tartó repülőre, de a nevezési idő előtt meggondolta magát, és vállalta a 200 vegyest is. Pedig tudni lehetett, hogy Verrasztó legjobb idejével nem jutott volna döntőbe. Hargitay elfogadta az úszó döntését.

Lapunk megtudta, hogy Verrasztó Evelyn a 4x200-as női gyorsváltó döntője után szóvá tette, miért nem ő úszott a fináléban, amikor az előfutamban kilenc századdal jobb időt ment, mint Jakabos Zsuzsanna a döntőben. Az úszókapitány kijelentette, ha Verrasztó Evelyn 200 gyorson meggyőző formát mutat, akkor elgondolkozott volna, hogy esetleg ő ússzon a gyorsváltó döntőjében. Mivel ez nem történt meg, Verrasztó csak az előfutamban szerepelt, a döntőben Jakabos Zsuzsanna vette át a helyét. Verrasztó a döntő után kérdőre vonta a kapitányt, de hiába úszott korábban kilenc századdal gyorsabban, a kapitány vállalta a felelősséget a döntéséért.

Hargitay Andrásnak megvan a véleménye Széles Sándor kifakadásáról. – Nincs igaza. Ki más mondhatta volna meg, hogy milyen edzésmunka szerint kellett volna készülnie Daninak?! A 200 mell előtt azt mondta, hogy ott volt az edzésein, érmet vár tőle, majd utána kiderült, hogy mindenki hibás, csak ő nem – mondta a kapitány.

A bűnbakkeresés elkezdődött. Folytatása következik.

A háromszoros olimpiai bajnok, Hosszú Katinka utolsó számában, 200 háton is megkezdte a szereplését, és a legjobb idővel lépett tovább a ma hajnali előfutamba. György Réka a 22. helyen zárt, azaz kiesett.

Kapás Boglárka országos csúccsal a második helyen jutott be a 800 gyors döntőjébe. A fiatal magyar hölgyet csak a szám abszolút esélyese, az amerikai Katie Ledecky előzte meg. Ugyanitt Risztov Éva nem jutott a fináléba, a 14. helyen végzett. A szám döntőjét magyar idő szerint szombat hajnalban rendezik.

A 200 pillangón elért hetedik helye után Cseh László 100 méter pillangón akart javítani. A világranglista-vezető, Európa-bajnok magyar úszó megnyerte a futamát, és a második helyen lépett a középfutamba. Pulai Bence a 26. helyen végzett, és kiesett. Takács Krisztián összesítésben a 17. helyen végzett az 50 méteres gyorsúszásban, azaz nem jutott tovább a szám középfutamába.

Hiába küzdött női vízilabda-válogatottunk Spanyolország ellen, az utolsó negyed háromgólos hátrányát már nem tudta ledolgozni Bíró Attila csapata, így a hölgyek 11-10-re vereséget szenvedtek. Bujka Barbara öt, Keszthelyi Rita két gólig jutott a találkozón, amelyen utóbbi szerint nem játszott tökéletesen a csapat.

Tökéletes napot produkált azonban a finndingi hajóosztályban Berecz Zsombor. A magyar vitorlázó megnyerte az ötödik futamot, a következőben a hetedik helyen zárt, s ezzel öszszetettben feljött a harmadik helyre.

Húsz év után jutott ki olimpiára magyar tollaslabdázó, Sárosi Laura első mérkőzésén vereséggel mutatkozott be a világranglistán top 10-be tartozó indiai Puszarla Venkata Szindhu ellen, aki hatalmas fölényben játszott. Szindhu az első szettet 21:8-ra, a másodikat 21:9-re nyerte meg. „Fura volt felmenni a pályára és ennyi ember előtt játszani, nehezebb kiállni úgy, hogy ötvenöt hellyel előrébb van a világranglistán, és sokkal tapasztaltabb játékos nálam” – mondta Sárosi, aki szombaton a világranglistán 20. kanadai Michelle Li ellen lép pályára. A sportlövő Miskolczi Julianna ellenben befejezte olimpiai szereplését, 577 körrel a 22. helyen zárt a kisöbű sportpuska 3x20 lövéses összetett számában csakúgy, mint múlt szombaton légpuskában. „Ezzel a 22. hellyel elégedett vagyok, a légpuskával azonban nem, mert ott sokkal többet vártam magamtól” – mondta Miskolczi Julianna.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.