Érik az újabb aranyérem a női kajakosoknál. Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Csipes Tamara és Fazekas-Zur Krisztina megmutatta a világnak, hogyan is kell négy embernek tökéletes összhangban, egyszerre rezdülve, egymást a legjobb ritmusban lekövetve végiglapátolni 500 métert a vízben. A magyar hölgyek megnyerték a K4 500 méter második előfutamát, ők voltak az egyetlenek a mezőnyben, akik másfél percen belüli idővel tudtak célba érni, és reményeink szerint maradt bennük annyi szombatra, hogy maguk mögé utasítsák a másik futamban győztes, világbajnoki címvédő fehérorosz négyest.
„Szerintem jól megoldottuk a feladatunkat, jó volt a rajt, csak hamar vége lett a versenynek. Jó formában vagyunk. Nem is mondhatnék mást, de így is érzem” – viccelődött Fazekas-Zur Krisztina. A sportolónak nehéz volt kivárnia ezt a napot. „Mindennap itt voltunk, szurkoltunk, és mindennap felpörgettek minket is a versenyek. Nem is gondoltam, hogy ez a vibrálás, drukkolás ennyi energiát ki tud venni az emberből, de szerencsére délután mindig tudtunk pihenni, megnyugodni, feltöltődni.”
- A női négyes nagyon jó pályát ment. Nem is evezték ki magukat teljesen, technikailag tényleg egyben voltak. Kozák Danuta egyesben megvédte olimpiai bajnoki címét, így most azt mondanám, hogy a négyesen a sor, hogy ugyanezt tegye. A Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin, Kugler Attila, Somorácz Tamás összeállítású férfi kajaknégyesről ugyanazt tudom mondani, és Molnár Péterről is. Sajnos erre volt elég a teljesítményük, így nem tudtak A döntőbe kerülni. A kajakosok által egyhangúlag borzalmasnak nevezett körülmények másokat is zavartak, többen panaszkodtak arra, hogy rengetegszer húztak lyukat futam közben, vagy túl mélyen ment a lapát a hullámba, vagy nem érte a vizet. Mindenki sima vízen szeret készülni, mi is azon szeretünk, de otthon is megtartjuk a versenyeket ilyen időjárás mellett is. A Vasbányai Henrik, Mike Róbert kenus duótól egyértelműen sokkal többet vártam. A döntőbe jutásuk nem volt kérdéses, de nagyon nem tetszett elsősorban a hozzáállásuk, mert így nem lehet. Ők egyértelműen éremesélyesek. Fel kell őket rázni, csak azt lehet, hogy holnapra elfelejtenek minden eddigi rossz, negatív élményt, tapasztalatot, amit összehoztak, többek között ebben a középfutamban és félre tudják tenni az időjárási körülményeket, amelyek egyébként mindenkit ugyanannyira zavarnak, csak ők lelkileg szerintem rosszabbul élték meg, mint mások. Csak rajtuk múlik.