Olaszország szégyenszemre lemarad a 2022-es világbajnokságról: az uralkodó Európa-bajnokot Észak-Macedónia ütötte el a részvétel lehetőségétől.
Az olaszok nem adták fel, megtalálták a vb-re vezető utat
Bár az ázsiai selejtezőkről Irán elsőként biztosította be részvételét az idei labdarúgó-világbajnokságon, az ország katari részvétele mégis kérdéses lehet, miután nem engedték be a jeggyel rendelkező nőket a Libanon elleni mérkőzésre. Az olaszok az utolsó utáni szalmaszálban bíznak.

Az eredménybe nyilvánvalóan nehezen tudnak belenyugodni az olaszok, és a helyi sajtóban már kész is az elmélet, hogy miként vehetne részt Roberto Mancini válogatottja mégis a katari vb-n. Ha Iránt kizárják, Olaszország meghívót kaphat, mint a friss FIFA-világranglistán legelőkelőbb helyen (a hatodikon) álló lemaradó.
De miért is zárna ki a FIFA Iránt?
Az iráni válogatott magabiztosan menetelt az ázsiai selejtezőben, a térségből – a rendező Katart nem számítva – elsőként biztosította helyét a világbajnoki mezőnyben. Azonban a FIFA már a selejtezősorozat elején figyelmeztette az ország illetékeseit: negyven év kitiltás után engedélyezze a nőknek is a mérkőzések látogatását, különben komoly szankciók sújtják Iránt. A nemzetközi szövetség akkor a kizárás lehetőségét is belengette.
A fenyegetés következménye nem maradt el. A Kambodzsa elleni, 14-0-ra megnyert előselejtezőn nők is szurkoltak a lelátón Iránnak, igaz, a férfi nézőktől elkülönített szektorban.
A selejtező utolsó, már mindkét fél számára tét nélküli fordulójában, az Irán–Libanon meccsen azonban beszámolók szerint a kétezer, jegyet váltott nő a stadionon kívül rekedt, sőt amikor megpróbáltak belépni az arénába, paprika spray-vel fújták le őket.
Az Al Jazeera idézi az Irán 2-0-s sikeréhez góllal hozzájárult Alireza Dzsahanbahs meccs után, élő adásban tett nyilatkozatát, hozzátéve, hogy az iráni adó az ismétléskor már kivágta ezeket a szavakat a játékos mondandójából:
Remélem, hogy mostantól a hazai meccseinket a nők is megnézhetik, hogy őket is boldoggá tehessük.
Ha a FIFA valóban a legnagyobb szigorral lép fel, és kizárja Iránt a vb-ről, akkor sem tűnik valószínűnek, hogy az olaszok örülhetnek. Az ázsiai selejtezőből még hátra van az Egyesült Arab Emírségek–Ausztrália mérkőzés, amelynek győztese Peru ellen játszhat a részvételért. A FIFA Irán kizárása esetén is megőrizhetné az Ázsiának járó kvótákat, ha az említett párharc győztese jutna ki a világbajnokságra, s a vesztese mérkőzne Peruval az interkontinentális pótselejtezőn.
Az olaszok számára kedvező forgatókönyv tehát rendkívül valószínűtlen.
További Sport híreink
Borítókép: Roberto Mancini csapata a pályán nem tudta kiharcolni a vb-részvétel jogát (Fotó: EPA/Carmelo Imbesi)
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Kerekesszékben hagyta el a pályát a Győr kézilabdázója + videó
Klubja a támogatásáról biztosította játékosát a súlyosnak tűnő sérülés után.

Ez lenne Verstappen utolsó éve az F1-ben? Érdemes odafigyelni a nyilatkozatára a kiesés után
Az Ausztrál Nagydíj időmérője után a címvédő Lando Norris is kemény kritikát fogalmazott meg.

Laporta durván kiakadt – még a Real Madrid is beleszól a Barcelona elnökválasztásába?
Napokon belül tartják meg a Barcelona labdarúgócsapatának elnökválasztását, nagy a feszültség.

Súlyos büntetést kapott a Mercedes, miután tarolt a Forma–1-es időmérőn
Egy rivális csapat sem úszta meg következmények nélkül a történteket.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Kerekesszékben hagyta el a pályát a Győr kézilabdázója + videó
Klubja a támogatásáról biztosította játékosát a súlyosnak tűnő sérülés után.

Ez lenne Verstappen utolsó éve az F1-ben? Érdemes odafigyelni a nyilatkozatára a kiesés után
Az Ausztrál Nagydíj időmérője után a címvédő Lando Norris is kemény kritikát fogalmazott meg.

Laporta durván kiakadt – még a Real Madrid is beleszól a Barcelona elnökválasztásába?
Napokon belül tartják meg a Barcelona labdarúgócsapatának elnökválasztását, nagy a feszültség.

Súlyos büntetést kapott a Mercedes, miután tarolt a Forma–1-es időmérőn
Egy rivális csapat sem úszta meg következmények nélkül a történteket.














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!