Új helyzet állt elő. Legutóbb 2011-ben fordult elő, hogy nem a Veszprém és a Szeged játszott a férfikézilabda Magyar Kupa döntőjében. Idén a szombati elődöntőben összecsap a két hazai óriás (19.15, tv: M4 Sport +). Az 1986 óta minden évben döntős Veszprém várja kedvezőbb előjelekkel a mai rangadót. A sérült északmacedón szélső, Dejan Manaszkov kivételével minden játékosa hadra fogható, s a nyáron távozó játékos is elkíséri a csapatot a győri Audi Arénába.
Tizenegy évet kellett várni a fordulatra
Kétnapos kézilabdaünnep lesz Győrben a hétvégén. Ma a férfiak Magyar Kupa elődöntőit rendezik, a holnapi helyosztók előtt a nők is színpadra lépnek. A már biztosan Eb-résztvevő női válogatott Szlovákia ellen zárja a selejtezősorozatot.

Szegeden Bánhidi Bence és Luka Stepancic a két hiányzó; a horvát átlövő távollétéhez úgy, ahogy hozzászokott Juan Carlos Pastor csapata, de a szezon végéig harcképtelen magyar beállót szemlátomást nehezebben tudja nélkülözni. S ez a nem elhanyagolható tény és a két csapat formája alighanem rányomja a bélyegét az esélyekre. A Bajnokok Ligájában a Veszprém magabiztosan lépett tovább a legjobb nyolc csapat közé a Vardar Szkopje ellen, míg a Szegedet a Flensburg búcsúztatta az elit sorozatban.

A közelmúlt emlékei a Szegedre nézve hízelgőek: a két csapat legutóbbi három mérkőzésén a Tisza-parti csapat veretlen maradt a Veszprémmel szemben. Ha a kupaelődöntőben is kitart a remek széria, akkor előfordulhat, hogy harmincöt év után nem játszhatna kupadöntőt Momir Ilics együttese.
A másik ágon a kisebbik veszprémi egylet, a tavaly a négyes döntő negyedik helyén végzett, fiatal magyarokat foglalkoztató Fejér-B.Á.L Veszprém és a Budakalász (16.45, tv: M4 Sport +) találkozik az elődöntőben.
A mérkőzésnek a fináléba jutáson kívül az Európa-liga-selejtezőben való részvétel lesz a tétje, mivel a kupában csak az első és a második helyezés ér nemzetközi kupaindulási jogot. Érdekesség, hogy a budakalászi Csoknyai István és a veszprémi Éles József személyében két olyan vezetőedző néz egymással farkasszemet, akik játékosként 1991 és 2003 között a Veszprém színeiben tízszer nyertek bajnokságot és Magyar Kupát, a KEK-döntőben kétszer, a Bajnokok Ligája-döntőben pedig egyszer szerepeltek egymás oldalán. Vasárnap rendezik a bronzmérkőzést (17.15, tv: M4 Sport +) és a döntőt (20.00, tv: M4 Sport).
További Sport híreink
Pályán a nők. Vasárnap női kézilabdát is láthatnak Győrben, illetve a televízió képernyője előtt. A csütörtökön, lapzártánk után véget ért Portugália elleni 30-18-as győzelemnek köszönhetően már biztosan Eb-résztvevő, a sérült Bíró Blankát és a betegség miatt hiányzó Klujber Katrint nélkülöző magyar válogatott a selejtezőcsoportban pont nélkül utolsó helyen álló Szlovákia ellen fejezi be a sorozatot (14.45, tv: M4 Sport +).
Borítókép: Momir Ilics első trófeáját nyerheti a Veszprém edzőjeként (Fotó: MTI)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Miért Kerkez a tökéletes választás a Liverpool számára? Mutatjuk!
Bemutatjuk, hogy a magyar válogatott védő miért lehet tökéletes igazolás a Vörösök számára.

Djokovics már százas a Garroson, de most emberére akad
A szerb klasszis szettveszteség nélkül menetel a párizsi Grand Slam-tornán.

Szavaztak az olvasók, ők lettek Pest vármegyében az Év sportolói
A Mediaworks szavazásán a legtöbb voksot begyűjtő versenyzők átvették a díjakat.

Döbbenetes, mit vittek el Münchenből a PSG vandál szurkolói a BL-döntő után + videó
Az Allianz Aréna igazgatója ígéri, szerdán megrendezhetik a Németország–Portugália Nemzetek Ligája-elődöntőt.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Kalapáccsal támadtak Jeszenszky Géza volt külügyminiszterre

Eldőlt, Orbán Viktor lesz 2026 után is a miniszterelnök újabb négy évre

A TV2 lecserélte Tillát: ő Szépréthy Roland, a csatorna új műsorvezetője

Elkezdett beomlani a parajdi sóbánya + videó

Eddig titkolta Törőcsik Franciska, most végre megmutatta: a rajongók szóhoz sem jutottak!

Ezt fogja tenni Oroszország

Alpári módon alázta meg Vasvári Vivient Orbán Viktor legádázabb ellenfele

Szoboszlai stílusos érkezése a válogatotthoz – fotó

Döbbenetes, mit vittek el Münchenből a PSG vandál szurkolói a BL-döntő után + videó

Nagyképű edzője Budapesten alázta meg a magyar válogatott sportolót

Elege lett a Liverpoolban történtekből, távozik Szoboszlai csapattársa

Mészáros Lőrinc megszólalt: Motivációs levelet írt neki Magyar Péter, állást akart tőle, mellé akart ülni
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Miért Kerkez a tökéletes választás a Liverpool számára? Mutatjuk!
Bemutatjuk, hogy a magyar válogatott védő miért lehet tökéletes igazolás a Vörösök számára.

Djokovics már százas a Garroson, de most emberére akad
A szerb klasszis szettveszteség nélkül menetel a párizsi Grand Slam-tornán.

Szavaztak az olvasók, ők lettek Pest vármegyében az Év sportolói
A Mediaworks szavazásán a legtöbb voksot begyűjtő versenyzők átvették a díjakat.

Döbbenetes, mit vittek el Münchenből a PSG vandál szurkolói a BL-döntő után + videó
Az Allianz Aréna igazgatója ígéri, szerdán megrendezhetik a Németország–Portugália Nemzetek Ligája-elődöntőt.