Fucsovics Márton a szerva-röpte játékáról ismert, remekül adogató amerikai Maxime Cressy ellen mutatkozott be a US Open főtábláján. A magyar teniszező nem a legjobb előjelekkel várta az év utolsó Grand Slam-tornáját: Wimbledon után jelezte, pihenésre, feltöltődésre van szüksége. A visszatérése nem a legjobban sikerült: a winston-salemi ATP 250-es torna selejtezőjéből szerencsés vesztesként jutott a verseny főtáblájára, ott azonban rögtön az első fordulóban kikapott a tajvani Ceng Csun Hszintől.
Fucsovics beállította az idei Grand Slam-rekordját a US Openen
Fucsovics Márton beállította az idei Grand Slam-rekordját. A Roland Garros után a US Openen is bejutott a torna második fordulójába. A világranglista 98. helyén álló játékos az amerikai Cressy ellen jutott tovább, a hazai teniszező a harmadik szettben sérülés miatt feladta a meccset.

A US Open előtt legutóbb júniusban a stuttgarti ATP 250-es versenyen nyert legutóbb főtáblás mérkőzést, azóta hat meccsből csak egyet tudott megnyerni. Flushing Meadowsban a rangsorban a 32., amerikai Maxime Cressy volt az ellenfele a világranglistán a 98. helyre visszacsúszott magyar játékosnak.
A két fél az első szettben eljutott a rövidítésig, ebben az amerikai volt a jobb. Félő volt, hogy Fucsovics nem tudja emelni a játékának a színvonalát a folytatásban. Erre utalt az is, hogy elveszítette az adogató játékát, így Cressynek nem maradt más dolga, mint érvényesíteni a brékelőnyt, hozni a második szettet. Fucsovics a játszma végjátékában előbb kiegyenlített, majd még egyszer brékelve az amerikait, 7:5-tel kiegyenlített.
A harmadik szett Fucsovics Mártonról szólt, a 30 éves nyíregyházi játékos elhúzott 5:1-re, ezt követően Cressy jelezte, hogy sérülés miatt nem tudja folytatni a játékot. Fucsovics ellenfele feladta a meccset, a magyar teniszező, beállítva az idei legjobb Grand Slam-tornán nyújtott teljesítményét, bejutott a második fordulóba, ahol majd a spanyol Alejandro Davidovich Fokina lesz az ellenfele.
US Open, 1. forduló: Fucsovics Márton–Maxime Cressy (amerikai, 32.) 6:7, 7:5, 5:1-nél Cressy feladta.
További Sport híreink
Borítókép: Fucsovics Márton még legalább egy meccset játszhat New Yorkban (Fotó: AFP)
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Meglepően alakult a Barcelona meccse, aztán jött Lamine Yamal
Két vigaszra váró klub játszott egymás ellen a La Ligában.

A Paks kifosztotta saját magát, mégis az Újpest érzi magát kifosztottnak
A VAR okkal vett el egy gólt a liláktól, Fiola Attila pedig piros lappal nehezítette a társak dolgát.

Varga Barnabás különleges helyzetével nem hajlandó foglalkozni az AEK edzője
A magyar támadó fejesével nem bírt az ellenfél kapusa.

Sallai Roland esetében most kiderült, jól számolt-e a Galatasaray edzője
A török csapat városi rangadót vívott a Liverpool elleni BL-meccs előtt.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Meglepően alakult a Barcelona meccse, aztán jött Lamine Yamal
Két vigaszra váró klub játszott egymás ellen a La Ligában.

A Paks kifosztotta saját magát, mégis az Újpest érzi magát kifosztottnak
A VAR okkal vett el egy gólt a liláktól, Fiola Attila pedig piros lappal nehezítette a társak dolgát.

Varga Barnabás különleges helyzetével nem hajlandó foglalkozni az AEK edzője
A magyar támadó fejesével nem bírt az ellenfél kapusa.

Sallai Roland esetében most kiderült, jól számolt-e a Galatasaray edzője
A török csapat városi rangadót vívott a Liverpool elleni BL-meccs előtt.















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!