Hatalmas balhé Romániában, a koszovói válogatott levonult a pályáról + videó

Csupán negyedóra telt el a Románia–Koszovó labdarúgó-mérkőzésből az Európa-bajnoki selejtezők I csoportjában, amikor a vendégek levonultak a pályáról a román keménymag sértő transzparensei és bekiabálásai miatt. A meccs végül folytatódott Bukarestben.

2023. 09. 12. 22:27

„Koszovó az Szerbia” – ezt kiabálta a román közönség egy része, és az üzenet transzparensen is megjelent a bukaresti stadionban. Ezt elégelte meg a vendég koszovói válogatott, amely negyedóra után el akarta hagyni a pályát. Végül Willy Delajod játékvezető mindkét csapatot az öltözőbe rendelte, miután több román játékos kérlelése ellenére sem hagyta abba a közönség a sértő magatartást.

Helyi beszámolók szerint a közönség nagy része nem értett egyet a Koszovó-ellenes üzenettel, és kifütyülte a rendbontókat. Végül a rendfenntartók tárgyaltak az ultrákkal, akik levették a transzparenseiket, de maradhattak a helyükön a stadionban, a meccs pedig tíz perc újbóli bemelegítés után folytatódott. Az állás 0-0 volt.

A két csapat első egymás elleni meccsén, Koszovóban a román keménymagot kitették a stadionból hasonló megnyilvánulásaik miatt.

A Eb-selejtezők I csoportjában Koszovó négy döntetlent és egy vereséget, Románia pedig két győzelmet és három döntetlent ért el a hatodik forduló előtt.

Eb-selejtezők, 6. forduló, keddi meccsek:
A csoport:
Spanyolország–Ciprus 6-0 (2-0)
Norvégia–Georgia 2-1 (2-0)
Az állás: 1. Skócia 15 pont/5 mérkőzés, 2. Spanyolország 9/4, 3. Norvégia 7/5, 4. Georgia 4/5, 5. Ciprus 0/5

C csoport:
Olaszország–Ukrajna 2-1 (2-1)
Málta–Észak-Macedónia 0-2 (0-2)
Az állás: 1. Anglia 13 pont/5 mérkőzés, 2. Olaszország 7/4 (6-4), 3. Ukrajna 7/5 (6-7), 4. Észak-Macedónia 7/5 (7-12), 5. Málta 0/5

F csoport:
Belgium–Észtország 5-0 (2-0)
Svédország–Ausztria 1-3 (0-0)
Az állás: 1. Belgium 13 pont/5 mérkőzés (13-1), 2. Ausztria 13/5 (12-4), 3. Svédország 6/5, 4. Azerbajdzsán 1/4 (2-11), 5. Észtország 1/5 (2-16)

I csoport:
Izrael–Fehéroroszország 1-0 (0-0)
Románia–Koszovó félbeszakadt
Svájc–Andorra 3-0 (0-0)
Az állás: 1. Svájc 14 pont/6 mérkőzés, 2. Izrael 11/6, 3. Románia 9/5, 4. Koszovó 4/5 (5-6), 5. Fehéroroszország 4/6 (4-11), 6. Andorra 2/6

Borítókép: A román szurkolók nem bírtak magukkal (Fotó: gsp.ro)