A Leverkusen rekordja hajszálon múlt, az ellenfél edzője kiborult + videó

A Bayer Leverkusen megdöntötte a Juventus csúcsát, egymás után a negyvennegyedik tétmeccsén is veretlen maradt, erre még egyetlen topligás klub sem volt képes. A rekorddöntés nem sokon múlt, a West Ham United az Európa-liga negyeddöntőjének visszavágóján a 89. percig vezetett a Bayer Leverkusen ellen, akkor egyenlített Jeremie Frimpong. Xabi Alonso csapata 3-1-es összesítéssel jutott tovább, az elődöntőben az AS Roma ellen játszik, a West Hamet irányító David Moyes a meccs után kiborult. A másik ágon az Atalanta és a Marseille csap össze a döntőbe jutásért.

2024. 04. 19. 8:15
London, 2024. április 18.
Michail Antonio, a West Ham United játékosa gólt lõ a labdarúgó Európa-liga negyeddöntõjének West Ham United - Bayer Leverkusen visszavágó mérkõzésén a London Stadionban 2024. április 18-án.
Michail Antonio góljával vezetett, de a West Ham sem tudott nyerni a Leverkusen ellen Fotó: MTI/AP/Kin Cheung
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Nem értem a kérdést – mondta idegesen Moyes, aztán egy rövid párbeszéd után folytatta.

Egymás után harmadszor játszottunk negyeddöntőt, kettőt megnyertünk, egyet szoros csatában elveszítettünk. A Leverkusen Bajnokok Ligája-szintű csapat, és úgy is játszott. Három fantasztikus évünk volt, reméljük, hogy következik a negyedik

– válaszolt Moyes, arra utalva, hogy vezetésével 2022-ben El-elődöntőt játszott a West Ham, tavaly pedig megnyerte az Európa-konferencialigát.

A londoni csapat a Premier League-ben a nyolcadik helyen áll, de mindössze egy ponttal lemaradva a biztos nemzetközi kupaindulást érő hatodik helyen álló Newcastle United mögött.

 

Angol csapatok nélkül, olasz házidöntő még lehet

A West Ham United kiesése papírforma volt, a Liverpool búcsúja viszont meglepő. A Premier League-nek sem a Bajnokok Ligájában, sem az Európa-ligában nem jutott egyetlen képviselője sem a legjobb négy közé, egyedül az Európa-konferencialigát nyerheti meg idén angol klub.

Eközben a tavaly is remeklő olaszok akár házidöntőt is játszhatnak az El-ben, ehhez viszont az AC Milan ellen kettős győzelemmel továbbjutott AS Romának meg kellene szakítania a Bayer Leverkusen immár rekordot jelentő veretlenségi sorozatát. A másik ágon az Atalanta a Marseille ellen játszik a döntőbe jutásért.

 

Európa-liga, negyeddöntő, visszavágók

Atalanta (olasz)–Liverpool (angol) 0-1 (0-1)
továbbjutott az Atalanta, 3-1-es összesítéssel

AS Roma (olasz)–AC Milan (olasz) 2-1 (2-0)
továbbjutott az AS Roma, 3-1-es összesítéssel

West Ham United (angol)–Bayer Leverkusen (német) 1-1 (1-0)
továbbjutott a Bayer Leverkusen, 3-1-es összesítéssel

Olympique Marseille (francia)–Benfica (portugál) 1-0 (0-0, 1-0, 1-0) – 11-esekkel 4-2
továbbjutott az Olympique Marseille, 2-2-es összesítéssel, 11-esekkel

Az elődöntők párosítása

AS Roma–Bayer Leverkusen
Olympique Marseille–Atalanta

 

Hirdetés: Ha kedvet kapott a fogadáshoz, keresse fel a Szerencsejáték Zrt. Tippmix Pro oldalát, ahol azonnal fogadhat, játszhat, nyerhet. 

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.