Alcaraz Marozsán sorsára jutott, egy tinédzser elképesztő duplája

A doha ATP 500-as tenisztorna negyeddöntőjében az első kiemelt Carlos Alcaraz kikapott, az a Jirí Lehecka győzte le, aki egy fordulóval korábban Marozsán Fábián ellen is nyert. Alcaraz veresége nem az egyetlen teniszszenzáció volt csütörtökön a Közel-Keleten: a tizenhét éves Mirra Andrejeva a dubaji WTA 1000-es versenyen Iga Swiatek ellen győzött, s ezzel történelmet írt.

2025. 02. 21. 10:00
Carlos Alcaraz nyert helyzetből kapott ki, Jirí Lehecka okozott meglepetést Dohában Fotó: Anadolu via AFP/Mohammed Dabbous
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lehecka az első játszmát megnyerte, ám úgy tűnt, Alcaraz érvényesíti a papírformát, kiegyenlített, és brékelőnyhöz jutott a döntő szettben is. Az utolsó négy játékot azonban Lehecka nyerte, ezzel bejutott az elődöntőbe, ahol Jack Draper lesz az ellenfele, a másik ágon Félix Auger-Aliassime és Andrej Rubljov küzd a fináléba jutásért.

– Beszéltem az edzőmmel, és őszintén nem tudom, mit csinálhattam volna jobban – mondta a kiesés után a négyszeres Grand Slam-bajnok Alcaraz, amit Lehecka komoly dicséretnek vehet.

Szabalenka és Swiatek is a tizenhét Andrejeva listáján

A legjobb női teniszezők múlt héten játszottak Dohában, ezen a héten már Dubajban küzdenek egymással – jövő héten ide is követik őket Alcarazék –, s itt is bőven borult a papírforma. Csütörtökön a második kiemelt Iga Swiatek a tizenhét éves Mirra Andrejeva ellen esett ki. Az orosz játékos korábban Markéta Vondrousovát is legyőzte a tornán, ezzel a legfiatalabb játékos lett, aki ugyanazon a WTA 1000-es versenyen két Grand Slam-bajnokot is kiejtett.

Andrejeva legyőzöttjeinek listáján egyébként szerepel már az aktuális világelső, Arina Szabalenka is, aki nem játszott csúcsformában a Közel-Keleten, mindkét tornán hamar kiesett, és elismerte, hogy jelenleg nem igazán éhes a sikerre.

Dubajban Andrejeva az elődöntőben a furcsa körülmények között edző nélkül maradt Jelena Ribakina ellen játszik, a másik ágon Karolína Muchová ellenfele Szabalenka legyőzője, a dán Clara Tauson lesz.

 

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.