Ez történt pénteken a magyarokkal az olimpián – frissül

Folyamatosan frissülő hírösszefoglaló a magyar sportolók eredményeiről a tokiói olimpia pénteki napján. Cseh László szép úszással zárta le karrierjét a 200 vegyes döntőjében, Milák Kristóf új olimpiai rekordot állított fel a 100 pillangó elődöntőjében, ám ezt azonnal megjavította Caeleb Dressel.

2021. 07. 30. 5:55
CSEH Lszl
Ez már tényleg a búcsú pillanata Fotó: MTI/Kovács Tamás

ÚSZÁS

• Véget ért minden elismerést megérdemlő pályafutása, s 35 évesen, még egyszer utoljára rajtkőre állva, a hetedik helyen végzett az olimpia döntőjében 200 vegyesen.
  • Másik mai döntősünk, Telegdy Ádám a 200 hát fináléjában az ötödik helyen végzett, amely pályafutása legnagyobb sikere.
  • komolyan gondolta, hogy kihívja a 100 pillangó világcsúcstartóját, Caeleb Dresselt, hiszen olimpiai csúcsot úszott a szám elődöntőjében, ám a második futamban az amerikai reagált erre, s tovább faragta a rekordot.
  • Ugyanebben a számban Szabó Szebasztián az összesítés tizennegyedik helyén végzett, amellyel nem jutott be a döntőbe.
  • Burián Katalin ugyancsak lemaradt a döntőtől női 200 háton, miután futamában ötödik, összesítésben második legjobb európaiként tizedik lett.
  • A délutáni selejtezőkből Lobanovszkij Maxim, Gyurta Gergely, Kalmár Ákos és a 4x100 méteres vegyes váltó sem jutott tovább, s ezzel eldőlt, hogy Milák holnapi 100 pillangós döntője lesz a magyarok utolsó fellépése az olimpia medencés úszószámaiban. Összefoglaló a délutáni programról.
  • Cseh László elköszönt Fotó: Tumbász Hédi / Nemzeti Sport

ATLÉTIKA

• Bartha-Kéri Bianka kiesett 800 méteres síkfutásban, miután 2:02,82 perccel hatodik lett az előfutamában.
  • Koroknai Máté az egyéni csúcsától mindössze egy tizeddel elmaradva, 49,80 másodperc alatt ért célba 400 méteres gátfutásban, s ezzel a második legjobb kiesőként a 26. helyen végzett.
  • Márton Anita búcsúzott a súlylökés selejtezőjében. A riói játékokon bronzérmes versenyző – fél évvel gyermeke születés után – 17,59 méteres eredményével a 21. helyen végzett, a 12-es döntőhöz legalább 18,57 méter kellett volna.
  • EVEZÉS

• Pétervári-Molnár Bendegúz a tizedik lett az egypárevezősök között az olimpián, miután a B döntőt a negyedik helyen zárta.
  • SPORTLÖVÉSZET

• Major Veronika sportpisztolyban a 35. helyen végzett, amelyre a tegnapi pontlövészetben elért 42. helyről tudott előrelépni annak köszönhetően, hogy a mai harminc gyors lövésben javítani tudott.
  • VITORLÁZÁS

• A Laser Radial hajóosztályban szereplő Érdi Mária a 13. helyen végzett a tokiói olimpián. A 23 éves magyar vitorlázó a kilencedik futamban a 15. helyen ért célba, így már ekkor biztossá vált, hogy nem lehet majd ott a legjobb tiz versenyzőből álló vasárnapi éremfutamban. A 25. helyen haladt át hajójával a célvonalon. Ez utóbbi eredményét kiejtette a végelszámolásnál. A Rióban 14. és ott futamgyőzelmet is elért versenyző a tokiói játékokon az ötödik futamban nyújtotta a legjobb teljesítményt, amikor a második volt.
  • A férfi laseres Vadnai Benjamin is vízre szállt, s ő az első futamában 21., a másodikban pedig 25. lett. Így is meg tudta tartani a 18. pozícióját összetettben.Mindkét versenyszámból hátravan még egy futam, de ott csak a tíz legjobb indulhat, erről pedig lemaradtak a fiatal magyar vitorlázók.
  • Érdi Mária a 13. helyen végzett
    Fotó: MTI/EPA/Olivier Hoslet

VÍZILABDA

• A japánok felett aratott 17-13-as sikerével női válogatottunk biztosította helyét a legjobb nyolc között.
  • Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!