Áprilisban mutatják be Farkas Franciska új filmjét

A Brazilok faluja Magyarország kicsiben.

MTI
2017. 02. 21. 12:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„A Brazilok felszabadító vígjáték sok-sok humorral és könnyel egy fordulatokkal teli falubajnokságról, melynek során a foci és a szerelem minden gátat áttör” – olvasható a produkció MTI-hez kedden eljuttatott közleményében.

Mint írják, a Brazilok faluja Magyarország kicsiben. Ami itt történik, az bárhol az országban megtörténhetne. Ám e film karakterei mind-mind szerethetők, mindegy, hogy melyik oldalon állnak. Mint fogalmaznak, a magyar hétköznapokban a pálya sokszor lejt, a Brazilok falubajnokságán viszont mindenkinek egyforma esélyei vannak. Az alkotók szándéka szerint a film hangulatát egyszerre jellemzi a szabad, képi és verbális humor és a személyes sorsokon átívelő, apró drámai helyzetekből felépített részletgazdagság.

A film története szerint az új, fiatal plébános (Bánki Gergely) elintézi a polgármesternél (Fekete Ernő), hogy a cigányok focicsapata, a Brazilok is indulhasson a falubajnokságon. Az esélyes a helyi önkormányzat nagyvadjaiból álló társaság, élén a polgármester, aki nem tud hibázni, és helyettese (Schmied Zoltán), aki pedig nem szeret.

A Brazilok csapata is mindenáron nyerni akar, bár vezetőjük, a börtönből frissen szabadult, aranylábú rosszfiú (Nagy Dániel Viktor) eleinte nem lelkesedik a bajnokságért, szerinte a Braziloknak se felszerelése, se kitartása nincs a győzelemhez, míg öccse (Lakatos Erik), a tizenhárom éves, csupa tűz kissrác, a film főszereplője mindent megtesz, hogy bekerüljön csapatba. Ráadásul a falusiakat teljesen felkavarja a hír, miszerint a győztes csapatot idén egy a faluból elszármazott, titokzatos milliomos meghívja magához Brazíliába, Rióba.

A közleményben az alapötletet és a koncepciót jegyző M. Kiss Csaba rendezőt idézik, aki szerint a Brazilok agyra és lélekre egyformán ható vígjáték. Rohonyi Gábor rendező szerint a forgatás és az utómunkálatok folyamán mindvégig következetesen kellett megőrizni és fenntartani az igencsak kényes egyensúlyt humor és dráma, mese és életszerűség, szórakoztatás és gondolkodtatás egymásnak látszólag ellentmondó szempontjai között.

„Pörgős, vidám filmet akartunk készíteni, amellyel azonban mély üzenetek is megérintik a nézőket a soha fel nem adásról, a küzdésről, az önmagunkba vetett hitről” – idézik Mécs Mónika producert.

A 95 perces vígjáték operatőre Réder György, vágója Mógor Ágnes, a zene Bornai Tibor munkája. A díszletet Valcz Gábor, a jelmezt Lengyel Rita és Kemenesi Tünde tervezte. A forgatókönyvet M. Kiss Csaba, Muhi Klára és Huszár Péter írta.

A film főbb szerepeiben Nagy Dániel Viktor, Farkas Franciska, Fekete Ernő, Schmied Zoltán, Lakatos Erik, Nagy Norbi, Pászik Christopher, Lakatos Csaba, Kaszás Gergő, Bánki Gergely, Mészáros Blanka, Dóra Béla, Bezerédi Zoltán, Székely B. Miklós, Rezes Judit, Schell Judit, Dobó Kata, Gryllus Dorka, Anger Zsolt és Gáspár Laci látható.

A Brazilok producere Mécs Mónika és Mesterházy Ernő, gyártója az M&M Film, forgalmazója az Intercom.

Farkas Franciskával tavaly ősszel interjúztunk. Egyebek közt kifejtette: „Azt látom, hogy egyre több jó film készül, és már túl vagyunk azon a vélekedésen, hogy ami magyar, az annyira jó nem is lehet. Az Aranyéletnél hallom sokszor azt: »ahhoz képest, hogy magyar sorozat, mennyire jó«. Ezt az »ahhoz képest«-et kellene már elhagyni, hiszen mennyi jó film van: ott volt a Liza, a Saul fia, a Van valami furcsa ”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.