Ha kézzel írunk, megváltozik az agy működése?

Napjainkban a számítógépek és a szinte követhetetlenül gyors technológiai újítások miatt mindinkább elszokunk a kézírástól, ezért a spanyol El Mundo az Indiana egyetem kutatása nyomán áttekintette a kézírás egyértelmű előnyeit.

2010. 11. 05. 21:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A spanyol lap egészségügyi rovata többek között azért tartja fontosnak a kézírásra való visszaszokást, mert a szerelmi kapcsolatokban is őszintébben hangzanak az alábbi vallomások: „hiányzol”, „látni akarlak” és persze a „szeretlek”. Az érzelmi kapcsolatokon kívül egészen más és magától értetődő előnyökkel is jár az írás a billentyűzet püfölése helyett. Az agyműködést is nagyobb munkára fogja a kézzel való fogalmazás, ezenkívül nagyon sokat segít a nyelvtanulásban, az egyes fogalmak megértésében és használatában, ráadásul frissen tartja a szellemet.

Az Indiana egyetemen mágneses rezgésekkel elvégzett kísérletekből kiderült, hogy amikor valaki kézzel ír, akkor az agy több tartománya lép működésbe, és segít a formák, jelképek és nyelvek tanulásában. Aki pedig kézzel ír, az könnyebben fejezi ki a gondolatait, és elképzeléseit.

Virgilio Hernando Requejo, az észak-madridi Sanchinarro kórház neurológusa szerint is amikor golyós- vagy töltőtollal írunk, jobban megdolgoztatjuk az agyunkat, mintha csak számítógéppel írnánk. És ha egy ideig valaki nem ír kézzel, akkor az agy működése is megváltozik.

(Elmundo.es – Spanyolország)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.