Nincs rá felkészülve az emberiség

Nincs megfelelőképpen felkészülve a súlyos napviharokra az emberiség Mike Hapgood, a világűr időjárását kutató brit tudós szerint.

NT
2012. 04. 19. 7:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az áramellátás, a légi közlekedés, a kommunikáció és maga a pénzgazdálkodás is ugyanúgy műholdaktól függ, mint a GPS-flották és más sérülékeny technikai installációk. Így béníthatta meg például 1989-ben egy súlyos napvihar több millió kanadai áramellátását és így szakadhatott meg a kapcsolat mintegy 1600 műholddal.

Bár azóta az áramellátók megerősítették berendezéseiket, fontos tudni, hogy az 1989-es napvihar a történelmi összehasonlítást nézve nem is számít különösen erősnek.

A civilizációnak nemcsak a világűr olyan eseményeire kell felkészülnie, mint amilyenek az elmúlt évtizedekben történtek, hanem olyan szélsőségekre is, amelyek évezredenként egyszer fordulnak elő.

Ennek teljesítése érdekében több intézkedés is szükséges. A történelem megfigyelései szerint a maximális kockázat becslésének képessége sokat javult, egy pontosabb előrejelzés képessé válhat arra, hogy akár a bekövetkező esemény óráját is előre megadja. Így a technikai rendszerek, például az energiahálózatok és műholdak időben ellenállóvá tehetők.







Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.