Évente világszerte ötvenmillió tonna nitrogént képesek felvenni és 14 milliárd tonna szén-dioxidot kötnek meg ezek a növények – állapították meg a Frankfurti Biodiverzitás- és Klímakutató Központ, a mainzi Max Planck Intézet és a kaiserslauteni műszaki egyetem kutatói. A növények által lekötött szén-dioxid megfelel annak a mennyiségnek, amennyi évente az erdőtüzekkel és a biomassza-égetéssel felszabadul.
A kutatók a virágtalanok (Crytogamae) közé tartozó növények szerepéről szóló tanulmányukat a Nature Geoscience című szaklapban mutatták be.
Az organizmusoknak közvetlen hatásuk van a klímára – közölte a frankfurti kutatóintézet hétfőn. A klímaváltozást viszont nem képesek teljesen legyőzni, mivel a szén-dioxidot csak néhány évig képesek tárolni. A növényen keresztül a nitrogén szerves trágyaként a földbe kerül, így meggyorsítja azon növények, például a fák növekedését, amelyek hosszú távon képesek tárolni a szén-dioxidot.
Több mint kétszáz, az organizmusok előfordulásával és anyagcseréjével foglalkozó kutatást elemeztek ki munkájuk során a frankfurti, mainzi és kaiserslauteni tudósok.
Hatalmas mennyiségben tárolják a szén-dioxidot
Hatalmas mennyiségben képesek tárolni a szén-dioxidot és a nitrogént az algák, moszatok, páfrányok és gombák.
2012. 06. 04. 21:57
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!