A Salamandra lengyel természetvédelmi egyesület az internethasználók segítségét kérte honlapján az Idegen fajok inváziójának nevezett akcióban, amelynek célja a hazai víztárolókban szabadon élő édesvízi teknősök számának meghatározása. A természetben megfigyelt példányokat egy kérdőív segítségével lehet bejelenteni.
A vörösfülű ékszerteknősöket az özönfajokkal foglalkozó nemzetközi munkacsoport (ISSG) és a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) a világ 100 legveszélyesebb inváziós állatfaja között tartja számon, így a hazai fajok védelmében az Európai Unió (EU) már 1997-ben betiltotta behozatalukat.
A Salamandra egyesület adatai szerint 1994–1997 között közvetlenül az Egyesült Államokból közel 450 ezer példányt hozattak be Lengyelországba. Az utóbbi években pedig fokozatosan nő a hazai víztárolókba kiengedett hobbiállatok száma, ami veszélyezteti a biológiai egyensúly fennmaradását.
Lengyelországban több állatfaj között az ékszerteknősöket is csak külön engedéllyel lehet tartani, illetve tenyészteni. Aki nem akadályozza meg a kisállat szökését, pénzbírsággal vagy szabadságvesztéssel is büntethető.
Veszélyesek lehetnek az ékszerteknősök
A lengyel fauna védelmében feltérképezik a Lengyelországban szabadon engedett ékszerteknősök élőhelyeit, majd menhelyet létesítenek a kisállatoknak.
2012. 07. 09. 6:55
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!