DVD-letöltés fél perc alatt

Újabb rekord: egy 3 gigabájtos, nagy felbontású (HD minőségű) filmet 24 másodperc alatt lehet letölteni.

KG
2012. 10. 08. 14:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A cég a piaci forgalomban is kapható Flexi Multiradio 10 bázisállomását használta az adatok fogadásához és küldéséhez a párhuzamos, oda-vissza irányuló adatátviteli kapcsolatban, amely során 1,6 Gb/s átlagos sebességet sikerült elérnie. Ezzel a sebességgel egy 3 gigabájtos, nagy felbontású filmet mindössze 24 másodperc alatt lehet letölteni, ráadásul ezzel egyidejűleg több mint 1,7 gigabájt adat is feltölthető mobil széles sávon – közölte a fejlesztés kommunikációjával foglalkozó cég hétfőn.

A világrekordot a Nokia Siemens Networks laboratóriumában állították fel az Illinois állambeli Arlington Heightsben. A TD-LTE (Time-Division - Long-Term Evolution) hálózat megnövelt adatátviteli sebessége révén a felhasználók kiemelkedő minőségű videotartalmat tölthetnek le, és egyéb fejlett szolgáltatásokat is igénybe vehetnek.

A Globális Mobileszköz-beszállítók Szövetsége (GSA) szeptemberi elemzésében világszerte tizenegy hasonló hálózat beüzemeléséről számolt be, azokból ötöt a Nokia Siemens Networks szállított.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.