Gyógyszerrel előznék meg a HIV-fertőzést

Magas kockázatú személyeknél is sikerült elkerülni a megfertőződést.

LD
2015. 09. 07. 12:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy San Franciscó-i kísérletben a Truvada nevű gyógyszert tesztelték tünetmentes, de magas kockázatú alanyokon, és a kezelés végéig egyikük sem fertőződött meg – számolt be róla a The Washington Post. A kísérletben hatszáz ember vett részt, többnyire meleg férfiak, és rendszeresen éltek nemi életet. Naponta kellett szedniük a kék színű, megelőzést elősegítő gyógyszert.A kezelés két és fél évig tartott, ugyanakkor az eredmény alapján még nem lehet örülni, hogy megvan a vírus ellenszere. „A kutatás az első lépés, hogy a megelőző kezelést teszteljük a való életben is. A kezeléssel talán megelőzhető a HIV-fertőzés magas kockázatú alanyok esetében is” – fejtette ki Jonathan Volk, a Kaiser Permanente San Francisco Egészségügyi Központ fizikus-epidemiológusa. Kimberly A. Koester és Robert M. Grant AIDS-kutatók szerint ugyanakkor még rengeteg megválaszolatlan kérdés van a területen. Például, hogy a társadalom sebezhető része hány százalékának kell naponta bevennie tablettát, hogy a fertőzés elkerülhető legyen.A Truvadával Dél-Afrikában is kísérleteznek 15 és 19 év közötti heteroszexuális párok körében, de Ausztráliában is próbálkoznak vele olyanoknál, akiknek a párjuk HIV-fertőzött.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.