Előrejelzéseik szerint egy évig is eltart, míg a pályázók listáját megrostálják – írja az MTI. A jelentkezőknek amerikai állampolgároknak kell lenniük, természettudományos, matematikai vagy mérnöki végzettséggel kell rendelkezniük.
A 2013-ban kialakított, nyolc űrhajósból álló csapathoz hasonlóan az idei jelentkezők közül kiválasztottakat is arra képzik, hogy a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) utazzanak vagy a NASA Orion űrhajójának a távoli űr felfedezésére induló misszióján vegyenek részt. A két hónapos jelentkezési időszak csütörtökön zárult. Az első űrhajós csapat a Mercury 7-program héttagú legénysége volt, őket 1959-ben választották ki.
Nem mostanában. „Akármennyire sulykolja is az Európai Űrügynökség (ESA), hogy minden ország egyenlő, egyelőre nem valószínű, hogy ismét legyen magyar űrhajós” – mondta a Magyar Nemzetnek januárban Both Előd csillagász, a Magyar Asztronautikai Társaság elnökségi tagja, a Magyar Űrkutatási Iroda korábbi vezetője. Hozzátette: „A magyarok a nyelvtudás miatt is hátrányban vannak. Ha valaki csak angolul tud a magyaron kívül, az itt édeskevés, akkor jók az esélyek, ha angolul, franciául és oroszul is beszél. Éppen ezért inkább az ESA-nál való munkavállalásra van jó esélyük a magyaroknak.”
A mostani amerikai rekordjelentkezés hátterében az állhat, hogy rengeteg könyv és sci-fi, valamint látványos felfedezések is népszerűsítik az űrkutatást.