Saller a demokráciának

Ha már a The Guardian is cikkezik a Bilderberg-összejövetelekről, akkor ott a titokzatosság lufijába belebökték a tűt.

Magyar Nemzet
2013. 06. 19. 22:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Bilderberg-találkozókról eddig is tudtunk, bár létezésük puszta tényén kívül a sajtóból nem értesülhettünk szinte semmiről sem, ott mi történik, miről határoznak a hatalmasok. Elképesztő, hogy a magát a demokrácia élharcosának tartó Paul Lendvai úgy beszél e találkozók titkosságáról, mintha az információ visszatartása a világ legtermészetesebb dolga lenne. Hogy teljes mértékben azonosul egy végtelenül antidemokratikus és a kritikát teljesen feladó attitűddel, amelynek lényege valahogy így szólhatna: mi, bankárok, kiválasztott politikusok, világcégek vezetői, továbbá az „intellektuális bohócok” (Lendvai kifejezése!), s ragtapasszal a száján néhány újságíró, vagyis a milliárdosok csapata plusz a slepp, majd megbeszéljük, mi legyen a globális trend. Hogy mi legyen Európával, a válsággal, mi legyen az engedelmes és mi történjék a renitens országokkal. Nem feledkezünk el Magyarországról sem. Lehet, hogy az intellektuális bohócok éppen most dolgozzák ki a korunkra adaptált Szun-ce-i mószertechnikát, a szellemi hadviselés fokozatait, és hogy miként időzítsék a választásokra a totális támadást?

A Bilderberg-összejövetelek a világpolitika boszorkánykonyhái, amelyeken nem azonos mértékben fontos a főszakács és konyhalány, a főzéstudomány mestere és a kiszolgáló személyzet. Vajon milyen szerepet osztottak a rendületlenül fölfelé törekvő uniós biztos Viviane Redingre, aki Magyarországot évek óta annyira gyűlöli, hogy az igazságszolgáltatás ellenében inkább az ír gázoló mellé állt, mint a halott gyerekek szüleinek igazsága mellé, csak mert ők magyarok? Reding nyilván nem mesterszakács, inkább a tapasztalt kiszolgáló személyzethez tartozhat. Sajátos, hogy már a brit sajtó is az ő különös szerepéről cikkezik. Reding is ott volt a Bilderberg-tanácskozáson, és két napon át nem cáfolta a hírt, miszerint aktív részvételével a tíz hónap múlva esedékes magyar parlamenti választások befolyásolásáról is szó esett. Szeretnénk felhívni a figyelmet arra, hogy pusztán az a tény, hogy az információ forrása nem kívánta megnevezni magát, nem bizonyíték arra, hogy a hír nem igaz. (Baloldali laptársunk számtalanszor közöl ezzel a kitétellel kemény, többnyire a jobboldalt vagy a kormányt támadó véleményeket – vagy nekik ezt lehet?) A kérdés azonban még mindig kérdés: miért várt Reding asszony ennyi ideig? Csakis az Európai Parlament alapjogi bizottságának ülésén volt képes kijelenteni, hogy a Magyarországról szóló információnak „a legcsekélyebb köze sincs a valósághoz”?

A világon átsöprő válság felgyorsított olyan folyamatokat, amelyek nem kedveznek a Bilderberg-féle összejöveteleknek. A változások hurrikánszerűen tépnek bele a rögzült eszközökbe, a kisajátított politikai akaratba. Ami tegnap titok volt, az ma már feszegethető információtömeg, holnap pedig nyílt diskurzus tárgya. Bele kell ebbe nyugodniuk a porzó utakon saját száguldásába beleszédült világpolitika vezetőinek és kocsimosóinak egyaránt.

Körmendy Zsuzsanna

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.