Maradványtünetek

Túlmozgásos Ferenc adta áldását az őszödi beszéd kiszivárogtatására.

2014. 02. 26. 23:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Népszabadság akkori főszerkesztője, Vörös T. Károly elárulta: már 2006 májusában, közvetlenül a gyurcsányi szózat után hívta őt Gál J. Zoltán kormányzati kommunikációért felelős államtitkár, és fölajánlotta közlésre a „főnök [ ] nagyon jó” beszédét. Annak a valószínűsége, hogy az államtitkár magánakciójáról volt szó, amiről a „főnök” nem tudott, körülbelül annyi, mint annak, hogy a teve átjusson a tű fokán. Nem mellesleg, Gál J. ott sem volt Balatonőszödön, így saját kútfőből nehezen értékelhette Gyurcsány szónoki teljesítményét. Hab a tortán: Vörös T. Károly azt is elmondta: Gyurcsány szeptember 15-én, tehát két nappal a „hivatalos” kiszivárgás előtt leadta közlésre a beszéd káromkodásmentesített változatát a Népszabadságnak.

Titkosszolgálati jelentések ide, Népszabadság-beli közlési tervek oda, Gyurcsány tagadni próbálja, hogy ő állna a kiszivárogtatás hátterében („elképesztően tiszta a lelkiismeretem”). Na és? Nem mindegy, mit mond ez az ember? Hiszen nincs olyan mondata, amellyel ne lenne szembeállítható három másik. Mivel a lebukás túlságosan nyilvánvaló, ezért Gyurcsány – bocsánatkérés és a közéletből való végleges elhúzás helyett – dezinformálással próbálja menteni, ami menthető. Rakatnyi hazugsággal nyilatkozza tele a sajtót, összekuszálja a szálakat, hátha belekavarodunk.

Kezdte azzal, hogy szerinte 2009 decemberében készült egy harmadik, összegző jelentés, amely kizárta az ő érintettségét. Pintér Sándor belügyminiszter ezt kategorikusan cáfolta, s amúgy a nyilvánosságra hozott két dokumentum is „Összegző jelentés”, az összegzést pedig fölösleges még jobban összegezni. Aztán azzal terelt, hogy végül is a Fidesz szivárogtatott, és ők készítették elő az őszi zavargásokat. Tavaly nyáron viszont még arról beszélt, hogy nem lehet a jobboldal szemére vetni, amit a beszéddel csinált, fordított esetben a baloldal is ugyanezt tette volna.

A „zavargásokról” pedig annyit: örüljön, hogy ennyivel megúszta – ha ukrán miniszterelnökként mondta volna el az őszödi beszédet, ma már Mikronéziában bujkálna álruhában. Nem árt emlékezni a 2006. őszi eseményeket vizsgáló parlamenti albizottság jelentésére, amelyből éppen az derült ki, hogy a Gyurcsány által kézivezérelt rendőrség a tévéostromkor szinte semmit nem tett az erőszak megfékezéséért, sőt egy gépfegyverekkel teli jármű ajtaját nyitva „felejtették” a Szabadság tér közelében, hátha

És a hazudozás folytatódik, vég nélkül. Előbb azt ecseteli, „ez tizenkettő egy tucat beszéd volt”, majd gyorsan cáfolja magát: ez „egy átkozottul jó beszéd” volt, a hallgatóság „imádta”, „állva tapsolt”, „volt, aki könnyezett”. Aztán közli: ha ez a történet „nem jön elő 2006 szeptemberében, én nem emlékszem rá, hogy mondtam ilyen beszédet”. Holott olyannyira emlékezett rá, hogy szeptember 15-én beküldte a Népszabadságnak. És így tovább.

Kardos Ilona pszichiáter 2007-ben lapunk hasábjain így jellemezte Gyurcsányt: öntudatos hazudozása, a dac, az önmagával szembeni súlyos kritikátlanság nem egy 45 éves férfi érett személyiségére vallanak, sokkal inkább egy jelenleg is hiperaktív maradványtünetekkel küszködő, lélekben még mindig a kamasz szintjén létező férfi képét rajzolják fel.

Hát ennyi.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.