Bár már múlt pénteken nyilvánosságra hoztuk az első levélváltást, amely bizonyítja, hogy előre egyeztetett egymással Borza Beáta, az ombudsmani hivatal főosztályvezetője és Sárosi Péter, a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) programvezetője arról, mikor lásson napvilágot a tűcsereprogramról szóló, a józsefvárosi önkormányzatot elmarasztaló ombudsmani jelentés, a mai napig nem történt felelősségre vonás az ügyben. Sőt, a baloldali sajtó tudatosan félreértelmezi történetet, az érintett feleket pedig gátlástalanul mosdatja, mintha a Magyar Nemzet az alapjogok felett őrködő ombudsmani hivatal feddhetetlen munkatársait alaptalanul keverte volna gyanúba. A magukat a jogok egyedüli védelmezőiként feltüntető, a „diktatórikus hatalommal” szembeni látszatharcuktól önelégült baloldali médiumok egyenesen a pártfüggetlen intézmény elleni aljas támadásról beszélnek. Azt is tudni vélik, hogy lapunk csakis titkosszolgálati módszerekkel juthatott hozzá a levélváltáshoz, ezt pedig már maga demokrácia halála, amit a nemzeti kormányzás éveiben oly sokszor megjósoltak már.
A baloldali sajtó igaza alátámasztására nem győz szabad felületet biztosítani a TASZ-os harcostárs, Sárosi Péter magyarázkodására. Az egyik online felületen például Sárosi saját maga által írt cikkben ekézhette a Magyar Nemzetet, és adhatta elő képtelen eszmefuttatását arról, hogyan lehet nem úgy érteni azt, ami nyilvánvaló. Persze célszerű ez a forma, így legalább még véletlenül sem zavarták össze vegytiszta álláspontját az újságírók által manipulált kérdések. A liberális jogvédő szerint a kérés, hogy ne nyaralása alatt hozza nyilvánosságra jelentését az ombudsmani hivatal, még véletlenül sem minősül egyeztetésnek, csupán a hivatal és a civil szervezet között megszokott, természetes kapcsolattartás része.
Sárosi mosdatásában az sem zavarta a liberális médiát, hogy a programvezető gyakorlatilag úgy váltogatja álláspontját, mit más a fehérneműjét. A HVG.hu-nak még elismerte a Borzával való levelezés tényét, és azt is, hogy azt üzente, ne a nyaralása alatt hozzák nyilvánosságra a jelentést, mert azt szeretné alaposan elterjeszteni a médiában. Három nap múlva a köztelevízióban már úgy nyilatkozott, nem tőle származnak a lapunkban nyilvánosságra hozott levélrészletek, azoknak nem ő a címzettje, sem a feladója.
A liberális civilek és sajtójuk magyarázkodásánál azonban fontosabb Székely László reakciója. A biztos először belső vizsgálatot indított, ám néhány órával később már közölte is megállapításait. Eszerint lapunk a munkatársak belső levélváltását közölte, és a nevek kitakarásával azt a hamis látszatot keltette, mintha a levelezés Sárosi és Borza között zajlott volna. A valóság azonban az, hogy többször is idéztünk a főosztályvezető és a programvezető levelezéséből, teljes terjedelmében pedig annak a levélváltásnak másolatát közöltük, amelyben a munkatársak egyeztettek arról, mit is mondjanak Sárosi kérésére. Miután az ombudsman – tudatosan vagy figyelmetlenségből – félreértelmezte cikkünket, Sárosi és Borza levelezését is közöltük teljes terjedelemben. Azóta Székely László hallgat.
Hétfőn az Országgyűlés igazságügyi bizottsága egyhangúlag úgy döntött, meghallgatják a biztost az ügyben. Székelynek egy hete van arra, hogy átgondolja, mit lép. Az ombudsmani hivatal függetlensége és az abba vetett bizalom nem a Magyar Nemzet miatt kerül veszélybe, hanem attól, hogy az ombudsman egy ilyen helyzetben mit tesz, vagy mit nem tesz. Nála van a labda.
Magyar Péter ismét elszaladt a kérdések elől - videó