Ennyit érnek

Bár a jobboldali kormány kártérítéssel, semmisségi törvénnyel segített 2006 őszének áldozatain, az elkövetők elszámoltatásában kudarcot vallott.

2015. 03. 11. 23:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Most, nyolc és fél év távlatából úgy látszik, mégsem tévedtek az akkori rendőri és politikai vezetők. Az elszámoltatást, a valódi felelősségre vonást el fogják kerülni. Folyik ugyan tizenhárom egykori és jelenlegi rendőri vezető ellen egy katonai büntetőper, amelyben hamarosan elsőfokú ítélet születhet, de ez gyakorlatilag nulla. Vagy ahogy a rendőrterror egyik legsúlyosabb áldozata, a fél szemére megvakított Nagy László lapunknak fásultan nyilatkozta: „Ez az egész per kamu.”

Az ügyészség eleve felfüggesztett szabadságvesztést kért a vádlottakra, nehogy egy napig is rács mögött legyenek. Ráadásul előzetes mentesítést indítványozott, ami annyit jelent: ha elítélnék is őket, mentesülnek a büntetett előélet hátrányai alól, nem lesz priuszuk. A legnagyobb kellemetlenség, ami érheti őket, hogy végig kell ülniük a tárgyalásokat. (Többségük ma is a Készenléti Rendőrség egyenruhájában feszít.)

Ahelyett hogy a tüntetők, ünneplők, járókelők szisztematikus levadászása, megfélemlítése miatt terrorcselekményért vonnák felelősségre – elöljárói intézkedés és gondoskodás elmulasztásával, parancs iránti engedetlenséggel csiklandozzák őket. Mintha az lett volna a legnagyobb baj 2006 őszén, hogy nem bírták megvédeni a tévészékházat, és védőfelszerelés nélküli rendőröket küldtek a dühös tömeg elé. (Persze ez is baj volt.) Ám az igazi terror csak ezután kezdődött.

Íme, ennyit érnek az ügyészségnek a 2006 őszén levadászott járókelők, a rádió udvarán órákig térdepeltetett, ütlegelt egyetemisták, a tizennégy szemsérült (akik közül legalább négyen a fél szemükre megvakultak a gumilövedékektől), a hamis rendőri jegyzőkönyvek alapján meghurcoltak, elítéltek, a fogdán bántalmazottak. Ennyit ér nekik a vak fiú, akit a Blaha sörözőnél közelről többször hátba lőttek rendőrnek látszó lények. Az elkövetők többségét képtelenek voltak azonosítani. Közben furcsa módon eltűntek a térfigyelő kamerák felvételei vagy a nemzetbiztonsági kabinet október 24-i üléséről készült emlékeztető és az iratok között lévő „Miniszterelnök” feliratú dosszié

Gyurcsány Ferencet kedden hallgatta ki a bíróság. Tanúként. Ő az, aki Balatonőszödön bevallotta, hogy összevissza hazudozott a népnek, csalt, hamisított. Majd – titkosszolgálati jelentések szerint – talán éppen ő maga szivárogtatta ki a beszédet, mert azt hitte, frenetikus. Tévedett. Aztán ahelyett hogy ép erkölcsű emberhez méltón lemondott volna, maradt, és levezényelte a rendszerváltás utáni történelmünk legsötétebb gazemberségét. Nagy hite van annak, aki elhiszi, hogy a kormányfő jóváhagyása nélkül mehetett ki több száz maszkos, azonosító szám nélküli, viperás, vadászpuskás rendőr az utcára zavarogni.

Bár a jobboldali kormány kártérítéssel, semmisségi törvénnyel segített az áldozatokon, az elkövetők elszámoltatásában kudarcot vallott. 2010. március végén Lázár János meghirdette a Fidesz számonkérési programját, amelynek nyolcadik pontja a 2006. október 23-i rendőri brutalitás felelőseinek felkutatása volt. Két hónappal és egy választási győzelemmel később Pintér Sándor kijelölt belügyminiszterként azt nyilatkozta: nem gondolja, hogy Gergényi Péter törvénytelenségeket követett volna el 2006 őszén. Így már mindent értünk.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.