Fertő

Gábor, a 22 éves értékesítési menedzser nem szerelmet keres, egyáltalán nem érdeklik a lányok belső értékei.

2015. 04. 28. 22:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Régebben listán vezette a hódításait, de két-három éve 89 névnél abbahagyta – többek között ez áll annak a férfinak a TV2 honlapján közzétett bemutatkozó szövegében, aki az Éden Hotelnek keresztelt műsor múlt pénteken adásba kerülő részében szexuálisan zaklatta lakótársát. A fiatalember tehát előre megmondta, mire számíthatnak tőle, ha beválogatják a műsorba, és a csatorna nem tétovázott, már rendelte is neki a repülőjegyet. A nőket tárgyként kezelő férfi remek botrányhős lesz, a nézők özönlenek majd, a reklámbevételek az egekig nőnek.

Az a fokú erkölcsi mélyrepülés, ami az utóbbi években bekövetkezett televíziós fronton, szinte minden képzeletet felülmúl. A valóságshow-knak nevezett, stratégiai játéknak álcázott pornórealityk gyakorlatilag a teljes esti műsorsávot uralják, és csatornák szériáról szériára mind mélyebbre süllyesztik magukat a mocsárba. Azt gondolják, csak egyre több és gátlástalanabb szexszel, egyre botrányosabb jelenetekkel lehet fenntartani a nézők érdeklődését. Ennek érdekében olyan szereplőket választanak, akik minden ocsmányságot vállalnak. A kereskedelmi csatornák extremitásnak, jóérzésű ember azonban állati primitívségnek nevezi a valósághősök páratlan közönségességét.

A botrányműsor egyébként már az erőszak adásba kerülése előtt is gyomorforgató jelenetekkel, például a luxusteraszra vizeléssel vagy sérüléssel járó nemi aktussal „járult hozzá” a fiatalok erkölcsi neveléséhez, ám ezek a képsorok nem érték el a médiahatóság ingerküszöbét, legalábbis eddig nem kaptunk hírt arról, hogy eljárást indítottak volna miattuk.

A szexuális erőszakot bemutató jelenet adásba kerülése nemcsak a TV2 műsorkészítőinek szakmai alkalmatlanságát igazolja, de emberi kisszerűségüket, az empátia és a moralitás teljes hiányát is. Nemhogy nem léptek közbe és nem zárták ki a műsorból az erőszakoskodót, de a tiltakozásokra reagálva csábítási próbálkozásnak nevezték a férfi gyalázatos tettét. Ők csábításnak tartják azt, ha egy férfi ráfekszik a tiltakozó nőre, kezeit lefogja, és perceken át meztelenül vonaglik rajta, majd szétfeszíti a combjait, és megpróbálja lehúzni róla az alsóneműt, közben pedig obszcén jelzőkkel illeti, és többször megfenyegeti.

Miközben a döntéshozók többezernyi trafik lefóliázásával védik meg a gyermeki lelkületet egy doboz cigaretta vagy öngyújtó látványától, és a család érdekében betiltják a vasárnapi plázázást, addig a televíziós csatornák éveken át onthatják magukból a szennyet este kilenckor, főműsoridőben. Akkor, amikor az erkölcsileg és értékrendjüket tekintve még leginkább formálható kamaszok szinte kivétel nélkül a tévé előtt ülnek.

A médiahatóságnak három nap és országos közfelháborodás kellett ahhoz, hogy eljárást indítson az ügyben. A dagadó botrány hatására a TV2 is megvilágosodott, most már vizsgálják a „Gábor csábítását”. Ám ez a lényegen nem változtat: a műsort már hónapokkal ezelőtt leforgatták, így a férfi kizárása megvalósíthatatlan, a Médiatanács eljárásának határideje pedig negyven nap, vagyis mire a vizsgálatot lezárják, valószínűleg a műsor valamennyi része adásba kerül.

Egy kisgyermeket a szülők még meg tudnak védeni az ilyen műsorok káros hatásaitól, egy kamaszt azonban már kevésbé. Ha van olyan terület, ahol tenni kellene végre valamit a gyerekekre ömlő erkölcsi fertő és az agresszivitás ellen, az a televízió világa. A jogi eszközök megvannak hozzá, csak élni kell velük. Ha ez nem történik meg, ne csodálkozzunk majd, hogy milyen lesz a következő generáció erkölcsi értékrendje.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.