Bevándorlók és menekültek

A bevándorlókról a lakosság szerzett egészen kitűnő tapasztalatokat is, de az összbenyomás végül is negatív lett.

Ugró Miklós
2015. 05. 18. 22:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az év elején volt már egy gyors közvélemény-kutatás, amely azt jelezte, hogy a lakosság hetven százaléka szigorítana a bevándorlási szabályon, amit kár lenne betudni a magyarok állítólagos idegengyűlöletének. Sokkal inkább a bevándorlókról szerzett rossz tapasztalatok befolyásolták az eredményt. Nyilvánvaló, hogy a bevándorlókról a lakosság szerzett egészen kitűnő tapasztalatokat is, de az összbenyomás végül is negatív lett. Nem mellékesen azért, mert a magyar lakosság képes különbséget tenni a hazánkban letelepedő külföldi és az illegális bevándorló között. A ballib sajtó által bemutatott kiválóságokról mindenki tudta, hogy nem a zöldhatáron jöttek be, lopva, lapos kúszásban, de nem is egy kamion elfalazott rakterében.

Mostanság is az illegális bevándorlók okozzák a gondot, nemcsak hazánknak, de az unió szinte egészének, ugyanis a menekültáradat mára népvándorlásméreteket öltött. S az unió mindent mindenkinél jobban tudó bürokratái összevissza kapkodnak, egymásnak gyökeresen ellentmondó megoldásokat javasolnak egyidejűleg. Orbán Viktor már januárban felhívta mindenki figyelmét, hogy az illegális menekültek ügye rövidesen az unió legsúlyosabb problémája lesz, de miniszterelnökünket akkor (is) leintették, olcsó populista fogásnak degradálva aggodalmát. Most az európai bölcsek kétségbeesetten keresik a drága populista megoldást, mert olcsón már aligha jönnek ki az ügyből.

A kvótarendszer úgy hülyeség, ahogy kiagyalták, mert a befogadásra kijelölt országokra esetleg még rá tudják tukmálni a keretszámokat, de a menekülőknek hogyan magyarázzák meg, hogy a kvóta betelt, s most egy évig ne tessenek szíves menekülni! Netán ezt a kérdést oldaná meg a másik javaslat, miszerint a tengeri embercsempészekkel szemben fegyvert használhatnának a hatóságok? Hol? Az emberekkel zsúfolt hajókon?

Marad az, hogy a kiszállás után aki a hajón marad, azt lelövik. Nem tűnik európai megoldásnak. Nem szólva arról, hogy hazánkba elenyésző számú illegális bevándorló érkezik hajón. A zöldhatár embercsempészei ellen is érvényes lenne a fegyverhasználat? A rendszerváltás kezdete és egyik legfontosabb feltétele volt, hogy a magyar határon megszűnt a lövöldözés. Most meg Európában való megmaradásunk egyik feltételeként szabnák, hogy kezdjünk újra lövöldözni?

Nem csak mi, nem csak európaiak, a menekülőket adó országok is a legmesszebbmenőkig egyetérthetnek a nemzeti konzultáció 11. kérdésében, hogy a bevándorlás elleni küzdelem legjobb eszköze, ha az Európai Unió tagországai segítik azon országok fejlesztését, ahonnan a bevándorlók érkeznek.

Ezzel csak az a gond, hogy a nagyhatalmak folyamatosan ott vannak, és jórészt a „segítségüknek” köszönhető, hogy tömegek kényszerülnek hazájukat elhagyni. Ne legyünk álszentek, nem Európa találta ki az erőszakot meg a háborút, s importálta a harmadik világba, de ez idáig a Nyugat – felsőbbrendűségében – nem úgy jelent meg, mint az adott nép problémájára megoldást jelentő alternatíva, hanem egy újabb érdekcsoportként, amelyik hatalomra tör, ezért háborút szít. De az emberek többsége nem hatalomra vágyik, hanem békés, nyugodt életre. S oda menekül, onnan vár segítséget, ahonnan a gondjai fakadnak. Reméljük, lesz jó megoldás. Mert jó válaszokat adni az EU menekültügyi, netán a nemzeti konzultáció kérdéseire pillanatnyilag lehetetlennek látszik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.