A kazanyi három arany-, két ezüst-, négy bronzérmes világbajnoki terméstől kicsit elmaradva úszóink két első, négy második és két harmadik helyet szereztek a vasárnap zárult világbajnokságon a Duna Arénában. A nyolc medál a Magyar Úszó Szövetség szakmai vezetőjének, Sós Csabának a minimális elvárását teljesítették.
Ahogy az sejthető volt, a záró hétvégén azért belehúztak az úszók, szombaton Milák Kristóf szerzett 100 méter pillangón ezüstérmet – megelőzve az olimpiai aranyérmes Joseph Schoolingot, az ezüstös Cseh Lászlót és Chad le Clos-t is –, Hosszú Katinka is ugyanezen a helyen végzett 200 méter háton, az olimpiához hasonlóan, a zárónapon pedig az egyszámos Verrasztó Dávid szüretelt ezüstérmet 400 méter vegyesen, hogy a napot és az egész, fantasztikus rendezésű budapest–balatonfüredi világbajnokságot megkoronázza az Iron Lady 400 méter vegyesen szerzett aranyérme.
A főszereplő sportolók portálunknak egybehangzóan állították: sajnálják, hogy vége, a gyorsúszó Kozma Dominik pedig jelezte, hétfőn is el fog jönni a Duna Arénába. Apropó, Kozma: vasárnap még a 4×100-as férfi vegyesváltó is döntőt úszott, de a hetedik hellyel kellett hogy beérje.
És hogy mi lesz az Iron Lady programja?
„Hétfőn indulok Moszkvába a világkupára. Vakáció lesz, csak négy számban indulhatok” – vedlett vissza Iron-gúnyába az elmúlt napokban sokszor megszeppent, megilletődött kislányként mutatkozó háromszoros olimpiai bajnok úszó, célozva arra, hogy a vizes sportok nemzetközi szövetségének (FINA) szabálymódosításai nem teszik lehetővé, hogy annyi versenyszámban ússzon, amennyiben szeretne.
A világbajnokság legnagyobb felfedezettje kétségtelenül a tizenhét éves, tárnoki Milák Kristóf, akiről, ha fejlődése töretlen lesz, a következő tíz év szólhat a magyar és talán a nemzetközi sportéletben is.
Egyértelmű csalódás viszont sajnos az egyetlen egyéni csúcsot sem úszó, érmet nem szerző Kapás Boglárka, a váltókkal és egyénileg is szinte teljesen sikertelen, korábbi világ- és olimpiai bajnok Gyurta Dániel, de például a magában óriásit csalódó Kenderesi Tamásnak semmi oka a szégyenkezésre, a közkedvelt „Sajtburesz” negyedik helye 200 méter pillangón egyáltalán nem rossz!
Zárásként említtessék meg Cseh László neve, akiről sokan hihették, hogy beég a világbajnokságon, ennek ellenére hihetetlenül profi hozzáállással sorozatban nyolcadik vb-jén is érmet szerzett – 200 méter pillangón –, és már most annyira lelkes, hogy becélozta a 2020-as budapesti Európa-bajnokságot; azt az élményt, amelyet a Duna Aréna nyújt egy sportolónak, újra át akarja élni.