Lecsöndesültek a magyar–görög 0–0 utáni hangok, a mérkőzés lefolyásával vagy Dárdai Pál egyes megnyilatkozásaival elégedetlenek most egy-két hónapos szünetet tartanak saját és mások indulatainak felkorbácsolásában. A magyar labdarúgó-válogatott is csak június 29-én mérkőzik legközelebb, akkor azonban Finnországban – és ezt nem a sajtó mondja, hanem a Magyar Lelátónak adott nagyinterjúban Nyilasi Tibor Fradi-legenda, Dárdai Pál segítője – sorsdöntő mérkőzés következik. Sorsdöntő abból a szempontból, hogy Dárdai a 2016-os Eb selejtezőinek F csoportjában a magyar válogatott harmadik helyre kormányzását vállalta, ehhez pedig nem szabad kikapnunk a „halszagú rokonok” vendégeiként – a görögök ellen látott taktikához hasonlóval ez jó eséllyel sikerülhet is.
De hogyan állunk a selejtezősorozat félidejében?
Alábbi összeállításunkban különleges matekórára hívjuk az Olvasót, és a rangos német Kicker sportmagazin netes eredménykalkulátorának piros ceruzája segítségével három (optimista, pesszimista, realista) F csoportos forgatókönyvet vázolunk a magyar válogatott számára, végül pedig áttekintjük, milyen, a mi nemzeti tizenegyünkhöz hasonló játékerőt képviselő csapatok toporognak a 16-ról 24 csapatosra bővített franciaországi kontinenstorna kapujában.
Ahhoz, hogy a harmadik helyen állva ne kelljen hátrafelé kacsingatnunk, a görögöknek és a finneknek nem szabad feltámadniuk, a csoport második helyének megszerzéséhez azonban az északírek vagy a románok rendkívüli formahanyatlására is szükség volna. Még egyszer: ez optimista forgatókönyv, de azért nézzük meg, mit dob ki. (A román vagy a finn meccsen azért tényleg ne számoljunk hat ponttal.)
6. forduló: Finnország–Magyarország 2, Feröer–Görögország 2, Észak-írország–Románia X.
Csoportállás 6 forduló után: (az utolsó oszlop a pontszám)
7. forduló: Feröer–Észak-Írország 2, Görögország–Finnország 1, Magyarország–Románia X.
Csoportállás 7 forduló után (a finnek ekkor gyakorlatilag elbúcsúznak a további küzdelmektől):
8. forduló: Finnország–Feröer 1, Románia–Görögország 2 (a görögök eddigre már nagyon feljavulhatnak, és a románoknak nem volt még hibájuk), Észak-Írország–Magyarország X (összekaparunk egy pontot valahogyan, az északírek sem hibáztak még nagyot eddig).
Csoportállás 8 forduló után:
9. forduló: Észak-Írország–Görögország X, Magyarország–Feröer 1, Románia–Finnország 1.
Csoportállás 9 forduló után: Magyarország már nem végezhet harmadiknál rosszabb helyen, Görögország búcsút int.
10. forduló: Görögország–Magyarország X (a hazaiak számára tét nélkül), Feröer–Románia 2, Finnország–Észak-Írország 2.
Az F csoport végeredménye: egyenes ágon kijut Románia és Észak-Írország, pótselejtezős vagy legjobb csoportharmadik Magyarország.
Alapvetés, hogy a hellénektől várható némi formajavulás, a magyar válogatott viszont továbbra is a görögök ellenihez hasonló forgatókönyvű, kevés gólos, döntetlenhez közeli mérkőzéseket játszik, így Finnországban sem hajt feltétlenül győzelemre, de Romániától sem kapna ki itthon. Ha Észak-Írország otthon megveri Romániát, már ellenünk is Eb-résztvevőként, tét nélkül játszik, és román–magyar–görög versenyfutássá szelídülne a csoport a második-harmadik helyért.
6. forduló: Finnország–Magyarország X, Feröer–Görögország 2, Észak-Írország–Románia 1 (Észak-Írország ezzel gyakorlatilag kivívhatja az Eb-részvételt).
Csoportállás 6 forduló után:
7. forduló: Feröer–Észak-Írország 2, Görögország–Finnország 1, Magyarország–Románia X.
Csoportállás 7 forduló után (Finnország elbúcsúzik a további küzdelmektől):
8. forduló: Finnország–Feröer 1, Románia–Görögország X, Észak-Írország–Magyarország X (az északírek ezzel bebiztosítják a továbbjutást).
Csoportállás 8 forduló után:9. forduló: Észak-Írország–Görögország X, Magyarország–Feröer 1, Románia–Finnország 1. Románia is biztosítja helyét az Eb-n, Magyarországé a harmadik hely, figyelni kell a többi csoportharmadik válogatott helyzetét, a legjobb csoportharmadik ugyanis egyenes ágon Eb-résztvevő.
Csoportállás 9 forduló után:
10. forduló (tét nélkül): Görögország–Magyarország X, Feröer–Románia 2, Finnország–Észak-Írország X.
Az F csoport végeredménye:
Előfordulhat, hogy a magyar válogatott hiába taktikázik az üldözőkkel lévő tisztes távolság megtartására döntetlenekkel vagy ahhoz közeli eredményekkel, a végén Athénban kellene megharcolnia a harmadik helyért, és elbukja a fontos küzdelmet. Görögország már nem egyszer megmutatta, hogy élesben a legjobb. Lássuk! (A finnországi és a románok elleni hazai döntetlent azért így is alapul vettük.)
6. forduló: Finnország–Magyarország X, Feröer–Görögország 2, Észak-Írország–Románia X. (Dárdai lenyilatkozza, hogy versenyben vagyunk, tartjuk a harmadik helyet és a 4 pontos távolságot.)
Csoportállás 6 forduló után:
7. forduló: Feröer–Észak-Írország 2, Görögország–Finnország 1, Magyarország–Románia X
Csoportállás 7 forduló után:
8. forduló: Finnország–Feröer 1, Románia–Görögország 2 (a görögök javulhatnak, kijöhet nekik a lépés, vannak ilyen erősek), Észak-Írország–Magyarország 1 (Észak-Írország ezzel biztosítja a franciaországi részvételt).
Csoportállás 8 forduló után:
9. forduló: Észak-Írország–Görögország 2 (a hazaiak számára tét nélküli), Magyarország–Feröer 1, Románia–Finnország 1. A görögök átveszik tőlünk a csoport harmadik helyét, Finnország kipottyan a versenyből, az utolsó fordulóban görög–magyar jön.
Csoportállás 9 forduló után:
10. forduló, ahol nem elég nekünk a döntetlen, ezért kinyílunk, és vereséget szenvedünk: Görögország–Magyarország 1, Feröer–Románia 2, Finnország–Észak-Írország X.
Az F csoport végeredménye (Észak-Írország, Románia Eb-résztvevő, Görögország csoportharmadik és „pótselejtez”, Magyarország és Finnország, valamint Feröer búcsúzik a továbbiaktól. Verhetjük a fejünket a falba, hogy Görögország ellen Budapesten az időt húztuk ):