Eb 2016: újabb jegyértékesítési szakasz nyílt

Ezzel megnyílik a vásárlás lehetősége olyan mérkőzésekre is, amelyeken a magyar válogatott nem érdekelt.

MTI
2016. 01. 18. 21:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A magyar szövetség (MLSZ) honlapjának beszámolója szerint az euro2016.com internetes oldalon elindult új jegyigénylő portál azokat a drukkereket igyekszik kiszolgálni, akiknek nemzeti válogatottja nem jutott ki az Eb-re, illetve akik szeretnének jelen lenni a csoportmérkőzéseken, de nem feleltek meg a hétfőn zárult szakasz jegyigénylői kritériumainak. Utóbbi azt is jelenti, hogy megnyílik a vásárlás lehetősége azon határon túli magyarok számára, akik szívesen váltanának belépőt a magyar válogatott mérkőzéseire, de sem magyar állampolgársággal, sem pedig magyarországi lakcímmel nem rendelkeznek.

Ezenkívül a magyar szurkolók válthatnak jegyeket olyan mérkőzésekre is, amelyeken a magyar válogatott nem érdekelt. Fontos kitétel azonban, hogy azok, akik a hétfőn lezárult jegyértékesítési szakaszban jelentkeztek jegyekért, a most megnyílt újabb jegyigénylési fázisban már nem vehetnek részt – olvasható az MLSZ honlapján.

A mostani értékesítési szakaszban nem lehet bármely kategóriában belépőkhöz jutni, bizonyos meccsek esetében például csak korlátozott kilátású jegyeket (a stadion felépítése miatt nem százszázalékos a rálátás a pályára) dobnak piacra, ezeket diszkontáron értékesíti az UEFA.

Az igénylések február 1-jén zárulnak le, és ezúttal is sorsolással dől el, hogy az igénylők közül kik juthatnak belépőhöz.

Az UEFA néhány érdekes statisztikát is közzétett. Ez alapján a hétfőig tartott igénylési etapban a 800 ezer felkínált jegyre 3,5 millió igénylés futott be. A legtöbb jelentkezés Lengyelországból, Franciaországból, Ausztriából, Írországból és Svájcból érkezett.

A jegyértékesítés első fázisa már nyáron lezárult, az UEFA internetes platformján keresztül egymillió belépőt kínáltak megvételre, ezekre 11,26 millió igénylés érkezett, köztük 1,2 millió a döntőre. A szerencsések sorsolás útján jutottak jegyhez, erről e-mailben már tájékoztatást kaptak. Márciusban indul az UEFA online jegybörzéje, ahol a jegyhez jutottak cserélhetnek vagy visszaadhatják belépőjüket, amelyet mégsem akarnak felhasználni. Az UEFA májusban küldi ki a jegytulajdonosoknak a belépőket.

A június 10. és július 10. között sorra kerülő Eb 51 mérkőzésére összesen 1,8 millió jegyet bocsátottak áruba. A belépők árait négy kategóriába sorolták, a csoportszakaszra szóló legolcsóbb jegy 25 euróba (7750 forint), míg a döntőre a legdrágább 895 euróba kerül.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.