Ha minden jól megy, csak hat napot pihenhetnek focistáink

Az Eb-döntő és az NB I startja között csak hat nap telik majd el.

FB
2016. 05. 18. 15:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Július 16-án rajtol az OTP Bank Liga, azaz az első osztályú magyar labdarúgó-bajnokság 2016–17-es kiírása – közölte honlapján a Vasas a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) közlésére hivatkozva.

Ez azt jelenti, hogy hat nappal az Európa-bajnokság döntőjét követően már el is kezdődik a pontvadászat. Bernd Storck szövetségi kapitány még nem szűkítette a keretet, így nyolc-tíz olyan magyar válogatott futballista lehet, akinek a lehető legjobb forgatókönyv szerint – azaz Királyék Eb-döntője esetén – csak hat nap pihenő jut a nyáron. Jó, legyünk reálisak, a portugálok elleni lesz az utolsó csoportmeccse a válogatottnak június 22-én. Könnyen lehet, hogy ez lesz az utolsó találkozónk, innen számolva három hetet pihenhetnek az NB I-es focistáink.

A szezon 2017. május 28-án fejeződik be, ezúttal is körmérkőzéses formában, háromszor tizenegy meccsen dől el a bajnoki cím sorsa. „A 23–33. fordulót úgy sorsolják majd ki, hogy a 2015–16. évi OTP Bank Liga NB I bajnokság 1–6. helyezettjeinek hatszor otthon és ötször idegenben, a bajnokság többi résztvevőjének pedig ötször otthon és hatszor idegenben kell játszaniuk” – áll a Vasas honlapján.

Ugyaninnen derül ki az is, hogyan alakul a bajnoki sorrend azonos pontszám esetén:

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.