„Mégis, kikkel kellett volna kezdeni?!”

A negatív hangok elgondolkodtatják, de nem térítik le az útról a válogatott kapitányát, Bernd Storckot

2016. 09. 20. 4:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Érez személyes felelősséget a Feröer szigetek elleni döntetlen miatt? Ha például olyan játékosokat állít be a csapatba, akik már játszottak tétmeccset a szezonban
– Mégis, kikkel kellett volna felállnunk? Az U21-es játékosokkal? Az U19-es korosztállyal? A játékosok mindent megtettek, de ezen az edzettségi szinten erre voltak képesek. Alapesetben nyernünk kellett volna. De vegyük észre, nincsenek automatizmusok a mi játékunkban. Ez nagyon lényeges!

– Milyen a kapcsolata a magyar edzőkkel vagy a nálunk dolgozó külföldi edzőkkel? Elek, Bognár és Fiola dolgozik a klubjában magyar edzőkkel, a többi itthon játszó kerettagnak külföldi edzője van.
– Ez így nem igaz, mert figyelembe kell venni az U19-es és az U21-es válogatott tagjait is, hiszen ők is a felnőttfutballban játszanak. Az a probléma, hogy kevés időt tölthetünk el a kiválasztott játékosokkal. Tisztelem az edzőkollégák munkáját, remélem, ők is az enyémet. Ha találkozom némelyikükkel, akkor baráti hangnemben tudunk beszélni. Amikor egységes erőnléti tesztekről beszélek, nem kritizálok, hanem javasolok, és pusztán az a célom, hogy a jövőben nagyobb egyetértésben dolgozzunk.

– De csak három magyar klub, a Ferencváros, a Videoton és a Haladás „nyitott” az erőnléti tesztjeire. Ők követik az ön elképzeléseit.
– Én nem azt akarom, hogy vakon kövessenek, hanem azt, hogy győződjenek meg a módszer sikerességéről. Ha nem az én utamon járnak, én nem is tudom és nem is akarom erre rákényszeríteni őket. Senkit sem akarok presszionálni, egy éve teszek javaslatokat annak érdekében, hogy javuljon a labdarúgásunk. Viszont ha nem javulunk klubszinten, akkor a válogatott játékosoktól sem szabad elvárni, hogy javuljanak, és a válogatott ilyen körülmények között nemzetközi szinten sikeres legyen.

– Nehéz elképzelni azt, amit Szalai László, az edzőképzés korábbi vezetője, a Puskás Akadémia szakmai igazgatója nyilatkozott. Szerinte az UEFA szakmai továbbképzésén állítólag egy szó sem esett a magyarok Európa-bajnoki a szerepléséről
– Az Eb-győztes portugálok szövetségi kapitánya, Fernando Santos elmondta, hogy a magyarok elleni volt a legnehezebb mérkőzése az egész tornán. Gera Zoltánról, Király Gáborról is esett szó Párizsban.

– El tudja képzelni magát Bundesliga-edzőként?
– Miért?

– Állítólag egyre népszerűbb Németországban.
– Az MLSZ bízik bennem, Csányi Sándor bizalmát is élvezem. Felelősséget érzek azért, hogy közösen menjünk tovább a megkezdett úton, de ezt csak egységben lehet. Kicsit csalódott vagyok. Ahogy említette az Eb utáni reakciókat: kicsit elgondolkodtattak. Én mindent megtettem nemcsak a csapatért, de azért is, hogy Magyarország visszakerüljön az európai labdarúgás térképére.

– Sorrendben Svájc, Lettország, Andorra az ellenfél az idei vb-selejtezőkön.
– Optimizmussal várom a következő mérkőzéseket, és ezt az érzést próbálom átadni a csapatomnak. Felhívom a játékosok figyelmét arra, hogy nem kell minden újságot megnézniük. Régebben a híreket hozták le a lapokban, manapság gyakran más a helyzet. Jobb is, ha a labdarúgók a játékra koncentrálnak, nem kell mindent elolvasniuk.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.