Vb-selejtezők: a franciák nem bírtak Luxemburggal

A belgák első európai válogatottként kvalifikálták magukat a 2018-as tornára.

2017. 09. 04. 4:13

Európából elsőként a belga labdarúgó-válogatott jutott ki a 2018-as világbajnokságra, miután a selejtezősorozat nyolcadik fordulójában vasárnap Görögország vendégeként győzött. A pireuszi találkozó három gólja a második félidő közepén, négy perc alatt esett: a vendégek kétszer jutottak vezetéshez, a házigazdák csak az első kapott gól még tudtak egyenlíteni.

Roberto Martínez együttese mostani sikerével két fordulóval a vége előtt nyolc ponttal előzi meg a bosnyák válogatottat, azaz előnye behozhatatlan. A belgák tizenharmadik alkalommal szerepelhetnek a vb-n.

A selejtezősorozatból Belgium előtt Brazília, Irán, Japán és Mexikó jutott ki az oroszországi tornára, így a rendező oroszokkal együtt már hat válogatott biztos résztvevő.

A vasárnapi játéknap óriási meglepetéseként az Európa-bajnoki ezüstérmes franciák házigazdaként gól nélküli döntetlent játszottak Luxemburggal, ennek ellenére a csoport élén állnak, de egy pontra csökkent az előnyük a svédekkel szemben.

Európai vb-selejtezők, 8. forduló:

A csoport:
Franciaország–Luxemburg 0-0

Fehéroroszország–Svédország 0-4 (0-3)

Hollandia–Bulgária 3-1 (1-0)

Az állás: 1. Franciaország 17 pont, 2. Svédország 16, 3. Hollandia 13, 4. Bulgária 12, 5. Luxemburg 5 (7-17), 6. Fehéroroszország 5 (4-16)